Pokémon Sword & Shield na kolejnym trailerze od Nintendo

Pokémon to zaraz obok Mario najbardziej rozpoznawalna marka kojarząca się z konsolami Nintendo. Kolejna generacja, czyli Sword i Shield ma premierę już niedługo, a producenci coraz bardziej podsycają naszą ciekawość.

Reklama

Pokémon Sword & Shield zapowiedziane zostały już w lutym tego roku. Od tamtej pory o grze dowiedzieliśmy się sporo, lecz wiele mechanik nadal zostaje tajemnicą. Jedną z najważniejszych kwestii dla fanów Pokémon było to, jak wiele stworków z poprzednich generacji znajdzie się w ich najnowszej odsłonie. Nintendo swoim najnowszym trailerem chciało chyba uspokoić wszystkich wyczekujących premiery, że nie zabraknie im Pokémonów do schwytania.

Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=aPeRF6aHB_E&feature=youtu.be

Na wideo zobaczyć możemy hordy szarżujących Pokémonów z wielu generacji, które w końcu zamieniają się w modele 3D w stylu Sword & Shield. Fanatycy gry na różnych forach już rozgryźli, co dokładnie zostało pokazane we wszystkich materiałach promocyjnych. Możemy zatem stwierdzić, że na dzień dzisiejszy wiemy o około 275 Pokémonach z poprzednich wersji, które ujrzą światło dziennie na Switchu. Niektórzy jednak są zawiedzeni, albowiem liczyli na całą kolekcję – coś w stylu  Super Smash Bros Ultimate („Everyone is here!”). Najprawdopodobniej byłoby to jednak zbyt trudne i czasochłonne do zaimplementowania, a i tak nie wypada narzekać na możliwość złapania ponad 300 (licząc z nową generacją) potworków.

Pokémon Sword & Shield
Startery w Pokémon Sword & Shield / Nintendo

Czego spodziewać się po Pokémon Sword & Shield?

Co oprócz samych Pokémonów kryje w sobie Sword & Shield? Całkiem sporo. Pokémony również potrzebują odpoczynku. Będziemy zatem mogli rozbić obóz, w ramach którego będziemy wchodzić w interakcje z naszymi pupilami, jak i będziemy wspólnie gotować. Na otwartej mapie zobaczymy również wszystkie Pokémony poruszające się swobodnie po swoim naturalnym środowisku. Aby z nimi zawalczyć, nie będziemy już zmuszeni do chodzenia po wysokich krzakach. Jedną z najważniejszych nowości jest przemiana Dynamax i Gigantamax sprawiająca, że nasz malutki Pokémon zmienia się w potwora wielkości Godzilli. Czym jeszcze zaskoczy nas deweloper gry Game Freak? Dowiemy się już wkrótce.

Pokémon Sword & Shield
W grze czekać na nas będzie ponad 100 przepisów na… curry / Nintendo

Pokémon Sword i Pokémon Shield będą dostępne na rynku od 15 listopada tego roku. Cena w cyfrowym sklepie Nintendo nie jest jeszcze ustalona. Przedpremierowo kopię możecie jednak kupić w sklepach stacjonarnych za 199 zł.

Pokémon Sword & Shield
Dzikie obszary regionu Galar w Pokémon Sword & Shield według plotek mają mieć powierzchnię równą dwóm regionom z Zeldy: Breath of the Wild / Nintendo

Źródła: Nintendo