Pokémon Sword oraz Shield – nowe informacje, w tym data premiery

Na ostatnim Nintendo Direct zaprezentowano najnowsze gry z serii Pokémon, które już w tym roku zadebiutują na Nintendo Switch. Zapowiadają się one na jedne z największych i najbardziej rewolucyjnych części tej pamiętającej jeszcze Gameboy’a serii gier!

Zaczęto od pokazania stworków startowych, na które składają się Grookey, Scorbunny i Sobble, a także kilku innych Pokémonów, na które trafimy podczas gry. Cały, trwający ponad 16 min zapis prezentacji znajdziecie pod TYM linkiem. Za sprawą zastosowania całkowicie nowego silnika graficznego i sporo mocniejszej konsoli niż w poprzednich odsłonach Pokémon, Shield i Sword ma sporo rewolucyjnych dla serii zmian. Między innymi postawiono na trzecioosobową kamerę, dzięki czemu swobodniej możemy zwiedzać rozległe obszary Galar. Od tej pory dzikie Pokémony będą od razu widoczne podczas eksplorowania świata — a nie tak jak w poprzednich odsłonach losowo wybierane, gdy poruszaliśmy się w wysokiej trawie. Co ciekawe, to jakie Pokémony staną na naszej drodze, będzie zależne również od aktualnej pogody i pory dnia.

Ciekawie wygląda również mechanika Dynamaxingu, która pozwoli trenerowi Pokémon raz na walkę powiększyć swojego podopiecznego co idzie w parzę ze znacznym zwiększeniem jego statystyk. Stan ten będzie się utrzymywał przez trzy tury. Zapowiedziano też kooperacyjne rajdy — Max Raid Battle, gdzie wraz z trzema innymi trenerami będzie się walczyć z gigantycznym Pokémonem. Jest jednak pewne ograniczenie — tylko jedna osoba podczas walki będzie mogła użyć Dynamaxingu. Po udanej walce będzie możliwość złapania specjalnego stworka.

Dziwne to Dark Souls na Nintendo Switch…

Poniżej znajdziecie zwiastun pokazujący rozgrywkę w Pokémon Shield i Sword:

Premiera Pokémon Shield i Pokémon Sword odbędzie się 15 listopada 2019 roku na konsoli Nintendo Switch. Na rynku pojawi się również wydanie specjalne, w którym znajdziemy obydwie gry wraz ze steelbookiem.

Czekacie na nowe Pokémony? Jak podobają się wam nowości zawarte w Shield i Sword? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Nintendo Direct