Pokémon GO – wybrani użytkownicy smartfonów Xiaomi dostali bana

Właściciele smartfonów Xiaomi, którzy ostatnio pobrali aktualizację nakładki MIUI, mogli spotkać się z wyjątkowo nieprzyjemnym komunikatem podczas uruchamiania gry Pokémon GO.

Reklama

Blokada konta z nieuzasadnionych powodów

Mimo iż Pokémon GO największą popularność ma już za sobą, to wciąż produkcja może pochwalić się milionami aktywnych graczy. Niektórych przyciąga połączenie wirtualnego świata z rzeczywistym, co zrealizowane jest za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Inni sięgają po tytuł ze względu na możliwość przeżycia wirtualnej przygody w świecie Pokémon.

Pomijając powód grania w Pokémon GO, to naprawdę słabo, gdy nagle po uruchomieniu tytułu, pojawia się komunikat o nałożonych blokach na konto. Jak wynika z licznych postów umieszczonych na forach, setki właścicieli smartfonów Xiaomi twierdzą, że Niantic, studio odpowiedzialne za grę, potraktowało ich niesprawiedliwie.

Reklama

Komunikat o zbanowaniu konta pojawia się po zainstalowaniu jednej z najnowszych aktualizacji MIUI. Wśród urządzeń, których dotyczy problem, znajduje się Xiaomi Redmi 5. Jak sugerują raporty, gra Pokémon GO wcześniej działała bez problemów. Ponadto, poszkodowani gracze dodają, że korzystali wyłącznie z oryginalnej wersji i nie oszukiwali w grze.

(fot. Android Police)

Dokładna przyczyna problemu pozostaje nieznana, ale warto zauważyć, że Niantic podobne praktyki stosuje, gdy wykryta zostanie zmodyfikowana wersja gry lub próba innego oszustwa. Niewykluczone więc, że mamy do czynienia z pomyłką i część urządzeń Xiaomi została błędnie oznaczona przez oprogramowanie mające wykrywać próby złamania regulaminu.

Serwis XDA Developers wskazuje, że w przypadku smartfonów Xiaomi Redmi 5 problematyczna okazuje się nakładka MIUI w wersji 10.3.2. Z kolei nakładane blokady są tymczasowe i zależnie od scenariusza trwają od 7 do 30 dni. Niektórzy twierdzą, że winna może być funkcja Game Booster, której zadaniem jest zwiększenie wydajności podczas grania. Z drugiej strony, nie brakuje skarg osób, które otrzymały blokadę mimo wyłączonej opcji Game Booster.

Firma Niantic nie zareagowała jeszcze na skargi użytkowników. Możliwe, że problem uda się wyeliminować drobną aktualizacją oprogramowania Xiaomi lub małą zmianą w mechanizmach gry odpowiadających za wykrywanie prób oszustwa. Wówczas Niantic powinien zdjąć blokady u niesłusznie oskarżonych graczy.

Polecamy również:

Pierwsza fala Pokémonów z regionu Unova już w Pokémon GO

źródło: XDA Developers, Android Police