Pojawiły się problemy przy produkcji ekranów do iPada 3 - Tabletowo.pl

Pojawiły się problemy przy produkcji ekranów do iPada 3

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Pojawiły się problemy przy produkcji ekranów do iPada 3 Apple Nowości Plotki / Przecieki

Patrząc na politykę Apple dotyczącą prezentacji jednego iPada w ciągu roku kalendarzowego pewne jest, że w 2012 roku doczekamy się poznania trzeciej generacji tegoż urządzenia. I tylko to jest pewne – no, może jeszcze poza dwoma szczegółami: że ekran będzie miał 9,7″ i że będzie pracował w oparciu o system iOS. Reszta parametrów technicznych pozostaje w sferze domysłów. Najprawdopodobniej na pokładzie iPada 3 znajdziemy czterordzeniowy procesor A6, a ekranem będzie Retina Display o niesamowitej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli.

Najnowsze spekulacje sugerują, jakoby dostawcy wyświetlaczy do iPada 3 (LG i Samsung) mieli mieć problemy z ich produkcją. Te mają być rzekomo związane ze zbyt wymagającym i zaawansowanym procesem technologicznym, spowodowanym zbyt wielką ilością pikseli na panelu o dość małej przekątnej – 9,7″. I choć producenci są w stanie dostarczać tego typu ekrany, ich miesięczna ilość może się okazać niewystarczająca.

I tak oto dochodzimy do trzech wyjść z sytuacji, które dostrzegają zagraniczne źródła. Pierwszym i chyba najmniej bolesnym, może być zastosowanie w iPadzie 3 identycznego ekranu, jak w iPadzie 2. Drugie to możliwość przesunięcia prezentacji modelu o kilka miesięcy. Trzecie z kolei to wyposażenie kolejnego tabletu Apple w ekran o mniejszej rozdzielczości niż Retina, ale wyższej niż obecnie – 1600 x 1200 pikseli (produkcja takich jednostek jest prostsza), aczkolwiek przy tym wyjściu trzeba pamiętać, że dochodzi jeszcze problem skalowania aplikacji.

Warto wspomnieć, że wyświetlacz iPada 3 ma mieć rozdzielczość 2048 x 1536 i 264 ppi, czyli dwa razy więcej niż w iPadzie drugiej generacji (132 ppi), jednak wciąż nijak by się to miało do ekranu znanego z iPhone’a 4S, gdzie ekran może się pochwalić 326 ppi (przy przekątnej 3,5″ i rozdzielczości 960 x 640 pikseli).

Cóż, doskonale wiecie, że w przypadku spekulacji dotyczących tabletów Apple „wszystko się może zdarzyć”. Tak więc musimy cierpliwie poczekać na wszelkie oficjalne wieści w tej sprawie, a te pewnie dotrą do nas dopiero na początku przyszłego roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona