Podcast: hehTech#37 – healthTech

Powered by Tabletowo

W tym tygodniu udało mi się poobcować chwilę z Huaweiem Matem 10 Pro i LG V30, w związku z czym rozpocznę dzisiejszy odcinek od moich wrażeń z oględzin wyżej wymienionych flagowców. 

Następnie pałeczkę przejmie Paweł, który dopowie trochę na temat poruszanego w poprzednim odcinku kopania kryptowalut zamiast wyświetlania reklam (albo jednego i drugiego, bo jak się bawić to się bawić!). Będzie też o młodzieżowych słowach roku, bo w końcu należymy do grupy zwanej „młodzieżą” (a jeżeli nie obaj to na pewno Paweł). Zweryfikujemy werdykt komisji oraz stwierdzimy czy sami używamy takich słów w codziennym życiu. Po kąciku lingwistycznym zrobi się bardziej techtechowo, ponieważ zajmiemy się tematem pierwszego smartfona z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran.

Będzie też trochę kącika zdrowotnego, a to wszystko za sprawą koncepcji Mediateka, dzięki któremu niedługo będziemy mogli mierzyć EKG serca za pomocą smartfonu. Porozmawiamy o tym na ile coś takiego może być przydatne i jak będzie ze skutecznością w porównaniu do profesjonalnego, drogiego sprzętu. A skoro już mowa o drogim, profesjonalnym sprzęcie, to nie mogliśmy oczywiście pominąć tematu iMaca Pro, którego przedsprzedaż właśnie się zaczęła.

Na sam koniec będzie trochę off-topu i sucharów. Polecamy przygotować wodę ;)

 

Spis treści:

  • 0:26 – Mate 10 Pro i LGV30
  • 6:36 – Kryptowaluty zamiast reklam (dopowiedzenie do poprzedniego odcinka)
  • 11:03 – Młodzieżowe słowo roku
  • 24:41 –  Czytnik wbudowany w ekran
  • 32:04 – EKG mierzone smartfonem
  • 45:15 – iMac Pro
  • 57:36 – Off-top

 

Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów, bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.

Do usłyszenia!