smartfon POCO X3 NFC smartphone teaser
Zapowiedź premiery POCO X3 NFC (źródło: Xiaomi)

POCO X3 NFC robi się coraz ciekawszy. Znamy kolejne szczegóły

POCO oficjalnie zapowiedziało rychłą premierę nowego smartfona, POCO X3 NFC, na 7 września 2020 roku. Producent nie ograniczył się jednak do podania jedynie daty debiutu tego modelu – postanowił zdradzić co nieco na temat tego, co zaoferuje nadchodząca nowość.

Wciąż mamy w pamięci flagowego POCO F2 Pro, mimo że od jego oficjalnej premiery w Polsce minęło już wiele tygodni. Wkrótce jednak wszystkie oczy zwrócą się na nowego POCO X3 NFC, który najprawdopodobniej będzie dostępny również w Polsce (a przynajmniej wszystko na razie na to wskazuje).

Co zaoferuje POCO X3 NFC?

Pierwsza, oficjalna wzmianka o nowym smartfonie marki POCO pojawiła się przy okazji premiery nowego procesora Qualcomm Snapdragon 732G, która miała miejsce w miniony poniedziałek, 31 sierpnia 2020 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że pierwszym smart-telefonem na rynku z tym układem będzie właśnie POCO X3 NFC.

Dla przypomnienia, Qualcomm Snapdragon 732G składa się z dwóch rdzeni Kryo 470 Gold o maksymalnej częstotliwości 2,3 GHz i sześciu Kryo 470 Silver 1,8 GHz oraz układu graficznego Adreno 618, a do jego produkcji wykorzystywany jest 8-nm proces technologiczny. Gwoli ścisłości należy jeszcze dodać, że SoC ten nie obsługuje sieci 5G, a jedynie do 4G.

POCO X3 NFC Qualcomm Snapdragon 732G
POCO X3 NFC zostanie wyposażony w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 732G (źródło: @POCOGlobal)

Producent postanowił jeszcze bardziej zaostrzyć apetyt na swój nowy smartfon i ujawnił, że zostanie on również wyposażony w aparat o rozdzielczości 64 Mpix, a także akumulator o pojemności 5160 mAh, który będzie można ładować z mocą nawet 33 W. Oprócz tego wiemy też już, że urządzenie zaoferuje moduł NFC do (m.in.) płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem Google Pay oraz od 64 GB do 128 GB pamięci wbudowanej.

Mimo że do oficjalnej premiery POCO X3 NFC pozostało zaledwie kilka dni, to niewykluczone, że producent rzutem na taśmę ujawni kolejne informacje na temat specyfikacji technicznej tego smartfona jeszcze przed jego publicznym debiutem – Xiaomi ma to bowiem w zwyczaju.

Co ciekawe, oficjalny sklep Xiaomi na platformie AliExpress opublikował już stronę poświęconą nowemu POCO X3 NFC, więc sprzedaż smartfona prawdopodobnie rozpocznie się od razu po oficjalnej prezentacji. Jako że polski oddział również zapowiada jego rychłą premierę, spodziewamy się, że model ten będzie dostępny także w Polsce, ale nie mamy pewności, czy też już od najbliższego poniedziałku.