Przed nami Poco Launcher 2.0. „Mała” nakładka z małymi nowościami

Od premiery Pocophone F1 minęło już dziewięć miesięcy. Wydaje mi się, że telefon nie wstrząsnął rynkiem tak bardzo, jak tego oczekiwano, choć trzeba przyznać, że Xiaomi nie zapomina o swoim „małym” smartfonie. Urządzenie cały czas dostaje mniejsze lub większe aktualizacje (jak chociażby nagrywanie 4K w 60 fps-ach), a dzisiaj przyszedł czas na odświeżenie nakładki systemowej. Poznajcie Poco Launcher 2.0, choć uprzedzam, że… zmiany są raczej poco.

Pozwolę sobie przypomnieć tym, którzy być może przegapili tę informację, że Pocophone F1 zadebiutował na rynku z autorską nakładką, Poco Launcher, którą później producent zdecydował się umieścić w Sklepie Play.

Wczoraj we wspomnianym już sklepie z aplikacjami pojawiła się nakładka w wersji 2.0, ale trzeba szczerze przyznać, że aktualizacja nie zmienia zbyt wiele. Producent pokusił się przede wszystkim o poprawki wizualne, dopieszczanie szczegółów i poprawianie ogólnych wrażeń z użytkowania. Pojawiło się jednak kilka niewielkich, acz przydatnych opcji, jak na przykład możliwość ustawienia półprzezroczystego tła listy aplikacji z możliwością jego dostosowywania pod siebie.

Wiele osób ceni Poco Launcher za szerokie spektrum personalizacji, do których zalicza się chociażby możliwość grupowania aplikacji, choć – co ciekawe – wraz z wersją 2.0 niektóre z kategorii mogą zniknąć. Na szczęście zawsze można stworzyć własną grupę.

POCO Launcher (fot. @miuirom)

Niektórzy pokusili się o spekulacje, że po co aktualizować nakładkę do nowej wersji, skoro można byłoby to zrobić nieco lepiej przy okazji premiery Pocophone F2. Przyznam szczerze, że ja widzę to nieco inaczej, bo skoro poprawki są tak niewielkie (żeby nie powiedzieć – lista zmian jest taka poco), to…. po co? W końcu po zmianie wersji na 2.0 można by się było spodziewać czegoś, co przyciągnie wzrok i uwagę, a nie poprawek wizualnych i możliwości ustawienia półprzezroczystego tła aplikacji (warto nadmienić, że konkurencja ma to rozwiązanie już od dawna).

Cóż, na samym końcu nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć, że jeżeli chcecie przetestować Poco Launcher 2.0, to możecie pobrać aplikację klikając w poniższy baner. Nowa aktualizacja pojawiła się oficjalnie – nie trzeba robić nic, poza zainstalowaniem najnowszej wersji.

źródło: GSMArena