Wreszcie! Pocophone F1 dostaje aktualizację z nagrywaniem w 4K w 60 FPS-ach

Xiaomi jest firmą, która dobrze radzi sobie z aktualizacjami, jednak czasem trzeba na nie poczekać odrobinę dłużej. Właśnie w taki sposób można opisać sagę, która towarzyszyła dodaniu szeregu nowych funkcji dla Pocophone F1. Na szczęście wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że producent zdołał doprowadzić sprawę do końca.

Jakiś czas temu pisaliśmy już, że oprogramowanie, które zawiera wsparcie dla 4K 60 FPS, jest dostępne dla osób, które uczestniczą w programie beta-testów. Pozwalało to domniemywać, że do oficjalnego wdrożenia softu jest już bliżej niż dalej, ale producent wciąż nie podawał dokładnych terminów. Na szczęście użytkownicy Pocophone F1 mogą już cieszyć się nowym oprogramowaniem, które zostało oznaczone jako 10.2.4.0. Wiemy też, że posiadacze urządzeń z coraz to różnych rynków docelowych informują o otrzymaniu uaktualnienia przez OTA, a więc zaraz powinna dotrzeć też do Polski.

Reklama

Recenzja Pocophone F1. Brak NFC to tylko jedna z jego wad

Co ważne, producent umiejętnie zrekompensował dość długi czas oczekiwania wieloma dodatkowymi funkcjami. W pierwszym rzędzie wypada wskazać na dodanie wsparcia dla Widevine L1, co pozwoli na odtwarzanie treści w wyższych rozdzielczościach z usług VOD. Nie zabrakło też marcowych łatek zabezpieczeń oraz dodania technologii odblokowania smartfona z wykorzystaniem twarzy.

Na liście pomniejszych innowacji można natomiast wymienić dodanie kilku nowych scenerii rozpoznawania obrazu przez sztuczną inteligencję, poprawki w kwestii wyświetlania powiadomień przy włączonym notchu oraz pływające okno powiadomienia 0 połączeniu przychodzącym, które aktywuje się wtedy, gdy gramy w gry. Oprogramowanie waży 515 MB, a przytoczone zmiany nie wyczerpują nowości oraz usprawnień, jakie zostały zaimplementowane.

Czy Wasze smartfony otrzymały już aktualizację przez OTA? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach ;)

źródło: C. Manmohan, główny manager POCO dla Indii (na Twitterze)