POCO M3 . Fot. Miłosz Starzewski
POCO M3 . Fot. Miłosz Starzewski

Nadchodzi prawdziwy następca świetnego POCO F1? Firma podsyca ciekawość

W podsumowaniu 2020 roku autorstwa POCO możemy się doszukać elementu świadczącego o tym, że już wkrótce zobaczymy nowy smartfon marki. I to nie byle jaki, bo następcę Poco F1!

To było trzęsienie ziemi

Prezentacja pierwszego smartfona Pocophone, submarki Xiaomi, oferującej jeszcze lepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości niż w przypadku podstawowego brandu, wywołała niemałe poruszenie. Oto bowiem Chińczycy udowodnili, że nawet w urządzeniu o wybitnie średniopółkowej cenie, można wygospodarować miejsce dla procesora zarezerwowanego dla flagowców.

Co prawda pozostałe podzespoły były już adekwatne do ceny urządzenia, jednak sam fakt możliwości korzystania z zalet najwyższej wówczas dostępnej wydajności, działał na wyobraźnię wielu sympatyków marki tak mocno, że postanowili nabyć swoje egzemplarze.

Do koncepcji Pocophone F1, najprawdopodobniej, nawiąże smartfon POCO F2, który powinien trafić do sprzedaży w bieżącym roku.

Zapowiedź przyszłości w podsumowaniu przeszłości

W materiale, jaki marka POCO przygotowała dla swoich fanów w Indiach (dla POCO to właśnie Indie są rynkiem strategicznym), wśród wielu słów podziękowania, dostrzegamy również napis Thank you for The F2, który zapewne oznacza rychłą prezentację POCO F2.

Nadchodzi nowy król ambitnych średniaków?

Zgodnie z przewidywaniami, wewnątrz POCO F2 ma znaleźć się układ SoC Qualcomm Snapdragon 732, aparat główny złożony z czterech obiektywów, wyświetlacz o odświeżaniu 120 Hz oraz bateria o pojemności 4250 mAh.

Najistotniejszą różnicą, względem oryginalnego Pocophone, ma być dostępność modułu NFC, którego pierwowzorowi zabrakło.

O tym, czy pogłoski o premierze POCO F2 potwierdzą się, oraz czy trafi do sprzedaży poza Indiami, powinniśmy przekonać się już wkrótce.