Po wielu miesiącach, aplikacja VLC znów jest dostępna na telefony Huawei

W lipcu zeszłego roku, opublikowaliśmy artykuł, w którym poinformowaliśmy, że twórcy aplikacji VLC umieścili smartfony Huawei na czarnej liście. Programu nie dało się zainstalować na tych urządzeniach bezpośrednio ze sklepu Play. Teraz, po kilku miesiącach, aplikację ponownie możemy zainstalować na smartfonach chińskiego giganta.

Problem związany był z zabijaniem aplikacji działających w tle, na smartfonach Huawei. W związku z tym, nie tylko na forum VLC, ale również pod aplikacją w sklepie Play pojawiała się masa negatywnych recenzji, w większości od posiadaczy telefonów Huawei. Twórcy aplikacji zdecydowali się więc na dodanie niektórych telefonów chińskiego koncernu na czarną listę. Cytując tweeta VideoLAN:

Reklama

Ogłoszenie publiczne: Telefony Huawei znajdują się teraz na czarnej liście i nie można na nich zainstalować aplikacji VLC ze sklepu Play. Ich niedorzeczna polityka zabijania wszelkich aplikacji w tle (poza swoimi) uniemożliwiała odtwarzanie muzyki w tle przez VLC.

źródło: VRscout

Ponownie dostępna

Huawei jakiś czas temu, domyślnie wyłączył funkcję zabijania aplikacji w tle. Mimo to, sporadycznie pojawiały się problemy z funkcjonowaniem aplikacji VLC, którą wciąż można było pobrać z zewnętrznych źródeł. Na czarnej liście znajdowały się telefony Huawei P8, P10 i P20. Właściciele modelu P30 zgłosili jednak, że w ich przypadku aplikacja jest możliwa do pobrania. To samo tyczy się modeli Mate 20Pro i P20 Pro. Huawei nie poinformowało o zmianie polityki. VideoLAN również nie wydało oświadczenia w tej sprawie. Nie wiemy kiedy nastąpiła zmiana, jednak miejmy nadzieję, że użytkownicy każdego modelu Huawei, będą mogli korzystać z VLC.

Pojawił się VLC 3.0. Jest wiele nowości, w tym wsparcie dla Chromecasta

Źródło: TheVerge; Android Police; Grafika tytułowa: GSM Arena;