Po Adamie przyszła pora na Kaina. Notion Ink prezentuje hybrydę Cain z Windowsem 8.1

Notion Ink to producent pochodzący z Indii, który zajmuje się produkcją elektroniki już od paru lat. Na naszym portalu kilkukrotnie wspominaliśmy o tabletach tej firmy. Teraz zaprezentowała ciekawą hybrydę pracującą pod kontrolą Windowsa w wersji 8.1.

Reklama

Tablet Cain wyposażony został w czterordzeniowy układ Intel Atom Z3735D 1,8 GHz, dwa gigabaty pamięci operacyjnej, 32GB pamięci na pliki, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD, dwa aparaty z matrycami po dwa megapiksele, moduł WiFi, Bluetooth 4.0, 10,1-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli, port miniHDMI oraz standardowy USB 3.0. Ponadto, sprzęt wyposażony został w baterię o pojemności 7900 mAh, która ma zapewnić użytkownikowi pracę przez dziesięć godzin (nie wiadomo w jakiej konfiguracji).

Reklama

notion-ink-cain_04-660x231

Aby hybryda była hybrydą musi posiadać pełną klawiaturę QWERTY.  W przypadku tego urządzenia producent dostarcza nam specjalne etui, które posiada wspomnianą klawiaturę oraz gładzik. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzęt prezentuje się bardzo ładnie oraz nie zajmuje dużo miejsca.

notion-ink-cain_03-660x333

 

notion-ink-cain_07

Producent wycenił model Cain na 330 dolarów. Nie wiadomo czy będzie dostępna wysyłka na nasz kontynent, aczkolwiek w przypadku poprzednich modeli (Adam i Adam 2), była (ale dopiero po jakimś czasie).

Swoją drogą, pierwszy Adam wyróżniał się ekranem Pixel Qi. Drugi – dodatkowym ekranikiem na krawędzi. Tym razem jednak nowość Notion Ink nie oferuje nic poza to, co już wcześniej wprowadziła konkurencja…