Ważne

Notion Ink Adam II teraz również z wysyłką do Europy. 249 euro za wersję z 3G

Notion Ink Adam II teraz również z wysyłką do Europy

Ostatnich kilka dni spędziłam w raju… czyli na słonecznym i ciepłym Cyprze, ładując akumulatory. Pora jednak powoli wracać do szarej i zimowej rzeczywistości. I do Was, moi drodzy!
_

I od razu wiadomość, która może ucieszyć wiele osób mających mniejszy lub większy sentyment do firmy Notion Ink (ja niewątpliwie się do nich zaliczam – moje serce kilka lat temu zdobył Rohan Shravan, CEO NI, za swoje podejście do promowanego produktu). Drugi tablet tego producenta, Notion Ink Adam II, trafił właśnie do europejskiej sprzedaży.

Urządzenie zadebiutowało w połowie grudnia, jednak zainteresowani musieli poczekać na możliwość kupna nieco ponad miesiąc, bowiem początkowo było dostępne wyłacznie dla miejscowych, czyli mieszkańców Indii. Dziś rozpoczęła się ekspansja produktu na kraje europejskie. Oczywiście Adam II wysyłany jest również do Polski.

Cena tabletu Notion Ink Adam II wynosi 219 euro za wersję z WiFi oraz 249 euro za wersję z 3G i WiFi (zawiera już w sobie podatki i koszt transportu). Obie edycje posiadają niestety tylko 8GB pamięci wewnętrznej, którą można jednak rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

O ile jednak pierwszy Adam wyróżniał się na tle pozostałych tabletowych propozycji ekranem Pixel Qi, tak drugi sprzęt Notion Ink nie jest już taki wyjątkowy. Choć nie można mu odmówić wyjątkowości, za którą odpowiada zastosowanie dwóch wyświetlaczy. Mamy tu bowiem do czynienia z 10,1-calowym ekranem głównym i małym ekranikiem na jednej z krawędzi modelu, który odpowiada za wyświetlanie powiadomień.

Ogólnie parametry nie powalają na kolana, ale z pewnością sprzęt znajdzie swoich zwolenników. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nie będzie się cieszył tak wielką popularnością, jak Adam pierwszej generacji.

Parametry techniczne Notion Ink Adam 2:
– ekran IPS 10,1″ 1280 x 800 pikseli,
– drugi ekranim STN o rozdzielczości 100 x 5,
– dwurdzeniowy procesor Cortex A9 1,5GHz z czterordzeniowym Mali 400,
– Android 4.2.2 Jelly Bean,
– 1GB RAM,
– 8GB pamięci wewnętrznej,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– Bluetooth 4.0,
– 3G,
– slot kart microSD,
– aparat 3,2 Mpix,
– kamerka HD,
– wyjście miniHDMI,
– port microUSB,
– 3.5 mm jack audio,
– akumulator o pojemności 6000 mAh.

ź: własne, Notion Ink

Komentarze

  • Włóczęga

    Witam Pani Kasiu, jak było na Cyprze? Z żoną właśnie się zastanawialiśmy nad tym kierunkiem na zimę, ale po tym jak w Kairze spadł śnieg to się przestraszyliśmy że wcale się nie wygrzejemy..:(

  • SyoMas

    Mam sentyment do mojego Adama, do Notion Ink już jakoś nie. Choć życzę im sukcesów, wreszcie.

  • aaa

    Notion Ink to straszna firma. Jeśli zaś chodzi o parametry… Mali400 czterordzeniowy jest zaskakująco wydajny w grach, spokojnie może powalczyć z Tegrą 3. Ale dwa rdzenie A9 moim zdaniem wykluczają ten tablet – to za mało na wygodne przeglądanie www. Teraz bez A15 albo chociaż 4 rdzeni A9 omijałbym urządzenia z daleka – chyba że szukamy czegoś do gierek.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona