Plus też wyłącza internetową bramkę SMS. Kiedyś tego się używało!

Plus też wyłącza internetową bramkę SMS. Kiedyś tego się używało!

Plus wyznaczył termin, do którego będzie jeszcze działać internetowa bramka SMS na stronach operatora. Nic dziwnego, że jest wyłączana – pewnie mało kto o nich pamięta, nie mówiąc już o używaniu.

Bramki SMS to żywy dowód na to, że kiedyś po ziemi stąpały dinozaury. W zamierzchłych czasach, kiedy ludzi wychodzili ze swoich jaskini, dość dużym zagrożeniem dla ograniczonych zasobów przeciętnego użytkownika oferty operatorskiej był wysoki koszt SMS-ów. Jeśli jednak ktoś miał w zwyczaju wysyłać ich całe setki, szukał innego sposobu na tanie (a najlepiej – darmowe) wysyłanie wiadomości. Ponieważ po zmroku sygnały dymne są zwykle mało skuteczne, korzystano z bramek SMS na stronach internetowych poszczególnych operatorów.

Zwykle było tak, że dana sieć oferowała swoim klientom darmowe wysyłanie wiadomości przez internet po zalogowaniu się na własne konto, powiązane z numerem telefonu. Ewentualnie dało się też zasilić bramkę jakąś kwotą, i wykorzystać przekazane w ten sposób środki na ileś-tam SMS-ów. Słowem, jeszcze przed eksplozją komunikatorów pokroju GG, był to całkiem elegancki sposób na zapychanie skrzynek odbiorczych znajomych.

Plus też wyłącza internetową bramkę SMS. Kiedyś tego się używało!

Bramka SMS wyłączana w Plusie

Plus, idąc śladem Orangewkrótce wyłączy własną bramkę SMS. Stanie się to 9 marca. Sieć zaleca wykorzystanie punktów zgromadzonych na koncie do dnia zamknięcia usługi. W przeciwnym wypadku przepadną one bezpowrotnie. Stan punktów można łatwo sprawdzić – po zalogowaniu się do konta w bramce SMS i wejściu w zakładkę „Konto”.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Operator przy okazji przypomina, że abonenci sieci Plus mają możliwość korzystania z ofert pozwalających na wysyłanie nielimitowanych SMS-ów, z czego pewnie wielu z Was korzysta. Wobec tego nie ma sensu utrzymywać przy życiu takiego reliktu przeszłości.

Z takich antyków, całkiem miło wspominam jeszcze Miasto Plusa. Kto pamięta?

Orange wyłączy internetową bramkę SMS/MMS. To koniec pewnej epoki

źródło: Plus