Plus też wyłącza internetową bramkę SMS. Kiedyś tego się używało!

Plus wyznaczył termin, do którego będzie jeszcze działać internetowa bramka SMS na stronach operatora. Nic dziwnego, że jest wyłączana – pewnie mało kto o nich pamięta, nie mówiąc już o używaniu.

Reklama

Bramki SMS to żywy dowód na to, że kiedyś po ziemi stąpały dinozaury. W zamierzchłych czasach, kiedy ludzi wychodzili ze swoich jaskini, dość dużym zagrożeniem dla ograniczonych zasobów przeciętnego użytkownika oferty operatorskiej był wysoki koszt SMS-ów. Jeśli jednak ktoś miał w zwyczaju wysyłać ich całe setki, szukał innego sposobu na tanie (a najlepiej – darmowe) wysyłanie wiadomości. Ponieważ po zmroku sygnały dymne są zwykle mało skuteczne, korzystano z bramek SMS na stronach internetowych poszczególnych operatorów.

Zwykle było tak, że dana sieć oferowała swoim klientom darmowe wysyłanie wiadomości przez internet po zalogowaniu się na własne konto, powiązane z numerem telefonu. Ewentualnie dało się też zasilić bramkę jakąś kwotą, i wykorzystać przekazane w ten sposób środki na ileś-tam SMS-ów. Słowem, jeszcze przed eksplozją komunikatorów pokroju GG, był to całkiem elegancki sposób na zapychanie skrzynek odbiorczych znajomych.

Reklama

Bramka SMS wyłączana w Plusie

Plus, idąc śladem Orangewkrótce wyłączy własną bramkę SMS. Stanie się to 9 marca. Sieć zaleca wykorzystanie punktów zgromadzonych na koncie do dnia zamknięcia usługi. W przeciwnym wypadku przepadną one bezpowrotnie. Stan punktów można łatwo sprawdzić – po zalogowaniu się do konta w bramce SMS i wejściu w zakładkę „Konto”.

Operator przy okazji przypomina, że abonenci sieci Plus mają możliwość korzystania z ofert pozwalających na wysyłanie nielimitowanych SMS-ów, z czego pewnie wielu z Was korzysta. Wobec tego nie ma sensu utrzymywać przy życiu takiego reliktu przeszłości.

Z takich antyków, całkiem miło wspominam jeszcze Miasto Plusa. Kto pamięta?

Orange wyłączy internetową bramkę SMS/MMS. To koniec pewnej epoki

źródło: Plus

Reklama