fot. Pixabay

Światłowód Plusa dostępny na infrastrukturze Inea i Nexera

Dostępność internetu stacjonarnego od Plusa poszerza się o infrastrukturę udostępnianą przez firmy Inea i Nexera. Skutkiem tego działania jest zwiększenie zasięgu światłowodów, z których będą mogli korzystać mieszkańcy 3 tysięcy miejscowości z 10 województw w Polsce. Deklarowana przez dostawcę prędkość przesyłu sięga nawet 10 Gb/s.

Większy zasięg światłowodu od Plusa

Do tej pory usługa Plus Światłowód była dostarczana w oparciu o łącza Netii i Orange. Jednak operator poinformował, że od tego momentu Plus Światłowód będzie dostępny także dla gospodarstw domowych, które znajdują się zasięgu sieci Nexery i Inei. Sieci te powstały w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego celem jest eliminacja różnic terytorialnych w dostępie do szerokopasmowego internetu. Na poszerzeniu zasięgu skorzystają mieszkańcy województw: świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, śląskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego.

Pakiety Plus Światłowód

Klienci będą mieli do wyboru aż 6 różnych ofert. Wśród nich są pakiety z telewizją kablową w technologii IPTV od Cyfrowego Polsatu.

Oferta bez telewizji zawiera:

  • Plus Światłowód z prędkością do 300 Mb/s za 85 złotych miesięcznie (po rabacie za smartDOM cena wyniesie 75 złotych) + jednorazowa opłata aktywacyjna w kwocie 59 złotych
  • Plus Światłowód z prędkością do 600 Mb/s za 95 złotych miesięcznie (po rabacie za smartDOM cena wyniesie 85 złotych) + jednorazowa opłata aktywacyjna w kwocie 59 złotych
  • Plus Światłowód z prędkością do 1 Gb/s za 105 złotych miesięcznie (po rabacie za smartDOM cena wyniesie 95 złotych) + jednorazowa opłata aktywacyjna w kwocie 59 złotych

Oferta w pakiecie z telewizją od Cyfrowego Polsatu:

  • Plus Światłowód z internetem do 300 Mb/s w połączeniu z telewizją Cyfrowy Polsat z pakietem S za 95 złotych miesięcznie (po rabacie za smartDOM cena wyniesie 85 złotych)
  • Plus Światłowód z internetem do 600 Mb/s w połączeniu z telewizją Cyfrowy Polsat z pakietem M za 115 złotych miesięcznie (po rabacie za smartDOM cena wyniesie 105 złotych)
  • Plus Światłowód z internetem do 1 Gb/s w połączeniu z telewizją Cyfrowy Polsat z pakietem L za 155 złotych miesięcznie (po rabacie za smartDOM cena wyniesie 145 złotych)

Plus przygotował bonusy

Wszyscy, którzy wybiorą jedną z wyżej wymienionych ofert, dostaną jeden miesiąc za darmo, a także kartę SIM z pakietem 5 GB internetu mobilnego na miesiąc, bez dodatkowych opłat.