Plus też wprowadza w życie zasadę „W Unii jak w domu”. W UE klienci zapłacą tyle, co w kraju | Tabletowo.pl

Plus też wprowadza w życie zasadę „W Unii jak w domu”. W UE klienci zapłacą tyle, co w kraju

Dołącz do dyskusji 0

Orange nie musiał, T-Mobile i Play już to zrobił, więc przyszła pora na ostatniego z Wielkiej Czwórki, czyli Plusa. Zielony też właśnie ogłosił, że wprowadza zasadę Roam Like At Home wprost, co oznacza, że jego klienci będą mogli korzystać ze swoich usług na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu na prawie dokładnie takich samych zasadach, jak w Polsce.

„Prawie”, ponieważ nie dotyczy to pakietów internetowych. Jeżeli bowiem ktoś ma abonament za 49,90 złotych i w ramach niego do wykorzystania miesięcznie 5GB, to na terenie Unii Europejskiej i ww. krajów będzie miał do dyspozycji o połowę mniej, a dokładniej 2,6GB. Analogiczną sytuację mamy w umowie z opłatą 69,99 złotych – w kraju klient ma 10GB, ale w UE już tylko 3,6GB.

Związane jest to z dość wysokimi stawkami hurtowymi za internet, ale na szczęście w kolejnych latach mają one sukcesywnie maleć. A to oznacza, że użytkownicy będą mogli na terenie Unii Europejskiej wykorzystywać więcej transferu (choć nie należy się raczej spodziewać, że szybko dojdziemy do przelicznika 1:1 – jeżeli w ogóle).

Jeśli zaś chodzi o rozmowy, SMS-y i MMS-y, to w ich przypadku stawki są dokładnie takie same, jak w Polsce. Gdy ktoś płaci za minutę wychodzącą – na przykład – 29 groszy, a za wiadomość tekstową 9 groszy, to tyle samo „skasuje” go za granicą. Natomiast w sytuacji, kiedy klient ma tzw. no-limit, to obowiązuje go on też na terenie Unii Europejskiej.

Nowe zasady zaczną obowiązywać od jutra, 15 czerwca. Użytkowników Plusha także. Więcej szczegółów zainteresowani powinni znaleźć w zaktualizowanych cennikach na stronie operatora.

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona