Plus przestał być wyjątkowy – również zacznie naliczać dodatkowe opłaty w roamingu w Unii Europejskiej

Plus jako pierwszy uzyskał od Urzędu Komunikacji Elektronicznej zgodę na pobieranie dodatkowych opłat za usługi świadczone w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Operator dopiero teraz jednak zdecydował się je wprowadzić, kiedy zrobiły to już Play i Orange. Zasady są jednak dość… oryginalne.

Od razu warto jeszcze przypomnieć, że analogiczną zgodę ostatnio uzyskał również T-Mobile, lecz Magentowy na razie nie poinformował, że zamierza skorzystać z przysługującego mu prawa. Wkrótce zapewne to jednak zrobi, bowiem wszyscy operatorzy dotkliwie odczuwają skutki wprowadzenia zasady Roam Like At Home i w ich interesie jest zmniejszenie strat, jakie ponoszą z tego tytułu.

Każdy operator mimo wszystko inaczej wprowadza w życie zgodę od UKE. Orange na przykład obciąża dodatkowymi opłatami tylko użytkowników ofert na kartę. Jak to wygląda w Plusie? Ano tak, że więcej za usługi świadczone w roamingu na terenie Unii Europejskiej zapłacą jedynie nowi klienci, a także przedłużający umowę, którzy w ciągu ostatnich 30 dni więcej niż przez połowę tego czasu przebywali za granicą Polski. Dotyczy to zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, ale jednocześnie też tylko tych, którzy wybiorą abonament (w Plusie lub Plushu) bądź MIX.

Dodatkowe opłaty do usług świadczonych w roamingu na terenie Unii Europejskiej wynoszą: 7 groszy za minutę wykonanego połączenia głosowego, 5 groszy za minutę odebranego połączenia głosowego i 4,66 złotych za każdy jeden gigabajt transmisji danych. Nowe zasady obowiązują od dziś, tj. 25 maja 2018 roku.

Wszystko wskazuje też na to, że nie dotyczą one użytkowników ofert typu pre-paid, czyli „na kartę”. Muszę przyznać, że jest to szczerze zaskakujące, bowiem zarówno Play, jak i Orange właśnie w tę grupę uderzyli najmocniej.

Aktualizacja

Okazuje się, że dodatkowe opłaty w roamingu w Unii Europejskiej będą doliczane także użytkownikom ofert „na kartę”. Więcej na ten temat dowiecie się z podlinkowanego poniżej artykułu.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/27/plus-na-karte-roaming-unia-europejska-dodatkowe-oplaty-ile-stawki-ceny/

Źródło: Plus dzięki Telix