Reklama
fot. Pixabay

Dobra wiadomość: Plus obniża ceny internetu stacjonarnego

Operatorzy telekomunikacyjni raczej częściej podnoszą ceny usług (w myśl zasady „więcej za więcej”), jednak czasami decydują się też na ich obniżkę, jak właśnie Plus w przypadku internetu stacjonarnego.

Reklama

Internet stacjonarny jest dostępny w sieci Plus od grudnia 2018 roku, a więc już od ponad 1,5 roku. Jak podaje operator, usługa udostępniana jest w oparciu o ogólnopolską infrastrukturę stacjonarną Netii, która dociera do ponad 2,6 mln gospodarstw domowych na terenie całej Polski oraz do około 80% największych biurowców. Ponadto na koniec czerwca 2020 roku 1,6 mln łączy Grupy Netia pozwalało na świadczenie usług z prędkością do 1 Gb/s.

Plus Internet Stacjonarny w nowych, niższych cenach

W zależności od lokalizacji i dostępnej infrastruktury, usługa dostępu do internetu stacjonarnego świadczona jest w oparciu o technologię światłowodową, kablówkę lub Ethernet.

Już od najbliższego poniedziałku, tj. 24 sierpnia 2020 roku, operator wprowadzi zaktualizowany cennik dla nowych klientów. Ceny, jak do tej pory, będą różniły się nie tylko od prędkości maksymalnej łącza, ale również miejsca świadczenia usługi:

Prędkość maksymalnaMieszkanieDomek jednorodzinnySOHO
do 300 Mbit/s50 złotych miesięcznie70 złotych miesięcznie40 złotych netto miesięcznie
do 500 Mbit/s60 złotych miesięcznie80 złotych miesięcznie50 złotych netto miesięcznie
do 1 Gbit/s70 złotych miesięcznie90 złotych miesięcznie60 złotych netto miesięcznie
*podane w tabeli ceny uwzględniają rabat w wysokości 10 złotych za e-fakturę

Są to ceny regularne, jednak klienci, którzy posiadają już jakąś usługę od Plusa lub Cyfrowego Polsatu, mogą skorzystać z rabatu w ramach programu smartDOM lub smartFIRMA, dzięki czemu zapłacą za dostęp do internetu stacjonarnego o 10 złotych mniej każdego miesiąca.

Ponadto do tej usługi dodawany jest router, a także dodatkowa karta SIM z pakietem 5 GB internetu mobilnego za 0 złotych. Umowa zawierana jest na okres 24 miesięcy, jednak za pierwsze trzy klienci nie zapłacą – dostają je w prezencie od operatora.

Plus internet stacjonarny nowy cennik
Nowy cennik oferty internetu stacjonarnego w sieci Plus (w tym przypadku w technologii światłowodowej)

Dostępność internetu stacjonarnego od sieci Plus można sprawdzić na dedykowanej stronie internetowej usługi – wystarczy wpisać miejscowość, ulicę (jeśli jest) oraz numer domu i lokalu (jeżeli jest).