fot. Pixabay

Plus idzie śladem T-Mobile oraz Play i także wprowadza do swojej oferty internet domowy

Internet mobilny w niektórych kwestiach ma przewagę nad stacjonarnym, lecz jednocześnie ma też kilka ograniczeń, których nie ma domowy. Zrozumiał to najpierw T-Mobile, później Play, a teraz również Plus, aczkolwiek ten ostatni operator poszedł inną drogą niż jego konkurenci.

Bo o ile w przypadku T-Mobile i Play to wciąż internet mobilny, ale w wydaniu domowym, tak Plus wykorzysta infrastrukturę, którą przejął po Netii. Jest ona rozproszona na terenie całej Polski i dociera do ponad 2,6 mln gospodarstw domowych, czyli 18% wszystkich w naszym kraju, oraz do ponad 800 największych biurowców. W związku z tym Zielony celuje swoją ofertą nie tylko do klientów indywidualnych, lecz również do małych firm z segmentu SOHO.

Usługa Plus Internet Stacjonarny będzie realizowana w czterech technologiach, w zależności od dostępnej infrastruktury: miedź (CU) z prędkością internetu 20 Mb/s i 50 Mb/s, Ethernet (ETTH) z prędkością 20 Mb/s, 50 Mb/s, 100 Mb/s, 150 Mb/s, 300 Mb/s i 900 Mb/s, kablówka (HFC) z prędkością 150 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s oraz światłowód (PON) z prędkością 100 Mb/s, 150 Mb/s, 300 Mb/s i 900 Mb/s.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe ceny. Zależą one nie tylko od prędkości internetu, ale również od miejsca świadczenia dostępu do sieci (mieszkanie, domek, SOHO). W tym momencie warto zaznaczyć, że w przypadku domów jednorodzinnych jedynym dostępnym wariantem usługi Plus Internet Stacjonarny będzie światłowód.

Plus Internet Stacjonarny (fot. Plus)

Wybierając Plus Internet Stacjonarny, klient otrzyma także dodatkową kartę SIM z pakietem internetu mobilnego. Za paczkę 5 GB nie zapłaci nic, natomiast za 100 GB będzie musiał wyłożyć 50 złotych (lub 40 złotych w przypadku małych firm z segmentu SOHO). Umowa zawierana jest na 24 miesiące i może stanowić jeden z elementów systemu smartDOM i smartFIRMA, uprawniając tym samym do rabatu w wysokości 10 złotych.

Plus Internet Stacjonarny będzie można zakupić już od jutra, tj. 12 grudnia 2018 roku, w 476 wybranych punktach sprzedaży sieci Plus. Docelowo ma być jednak dostępny we wszystkich salonach operatora w całym kraju.

Źródło: informacja prasowa