Plus zapewnia, że decyzja UKE nic nie zmienia w sprawie roamingu zagranicznego. Nadal będzie jak w domu 16

Plus zapewnia, że decyzja UKE nic nie zmienia w sprawie roamingu zagranicznego. Nadal będzie jak w domu

Przynajmniej na razie

We wczorajszym wpisie informowałem Was, że Polkomtel (operator sieci Plus), jak i działający na jego nadajnikach Premium Mobile, jako pierwsi otrzymali zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat w roamingu zagranicznym. Choć nie było znaków, jakoby automatycznie oznaczało to wprowadzenie ich w życie, pewnie u części klientów cała sytuacja wywołała niepokój. Dlatego dziś mamy oficjalne stanowisko tej pierwszej sieci, które przekazał jej przedstawiciel.

Jeżeli spodziewacie się jednak, że klienci Plusa w ogóle nie muszą obawiać się wprowadzenia opłat, niestety Was rozczaruję. W zasadzie informacja przekazana przez Arkadiusza Majewskiego z działu komunikacji korporacyjnej operatora, jest potwierdzeniem jego wczorajszych słów, które zamieścił dziennik.pl (znalazły się zresztą w moim wpisie).

Na ten moment mamy więc zapewnienie, że klienci korzystający z sieci Plus mogą bez obaw dalej korzystać z roamingu zagranicznego, nie martwiąc się ewentualnością naliczenia dodatkowych kosztów. Nie możemy jednak wykluczyć, że w przyszłości taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Na przykład, jak stwierdził w komentarzu pod wczorajszym tekstem Jarek, w okresie wakacyjnym, kiedy liczba osób korzystających z usług roamingowych rośnie. Choć, zaznaczę to wyraźnie, są to wyłącznie spekulacje.

Trudno się jednak spodziewać, że operator wniosek złożył tylko „na wszelki wypadek”. Zwłaszcza, że oprócz wspomnianych dwóch sieci, tyczy się to także ośmiu innych operatorów, w tym innego z gigantów – Playa. Co jednak istotne na ten moment – jeżeli jesteście abonentami Plusa, możecie śmiało korzystać z usług za granicą (oczywiście na terenie Unii Europejskiej), bez obaw o większe rachunki.

Źródło: informacja prasowa