(fot. By Kabelleger / David Gubler; www.bahnbilder.ch, CC BY-SA 3.0,)

Gdzie są pługopiaskarki? Ich lokalizację na autostradzie wskaże nam Yanosik

Zima zaatakowała ze zdwojoną siłą, zaskakując wielu kierowców. W takich okolicznościach pługopiaskarki pracują niemal non-stop, żeby ratować komfort i bezpieczeństwo podróży. Jeśli poruszamy się autostradą A2 i korzystamy z aplikacji Yanosik, możemy podejrzeć na mapie pozycję najbliższej pługopiaskarki.

Reklama

Yanosik zdradza lokalizację pługopiaskarek

Podczas srogiej zimy dostrzeżenie pługopiaskarki na drodze nie jest specjalnym wyzwaniem dla tych, którzy sporo czasu spędzają za kółkiem. Czasem odnosimy jednak wrażenie, że daną drogą taki ciężki sprzęt nie jechał już bardzo długo. Dbanie o odśnieżanie nawierzchni ważne jest zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, gdzie siłą rzeczy poruszamy się z większą prędkością.

W związku z tym, Yanosik ogłasza wprowadzenie ciekawej funkcji do swojej aplikacji. Kierowcy już wcześniej mogli zgłaszać lokalizację pługopiaskarki, tak jak robili to przy monitowaniu o przeszkodach na drodze. Teraz jednak, pozycja takiego wozu będzie nanoszona na mapę dzięki danym otrzymywanym na żywo od podmiotu opiekującego się autostradą A2 (Autostrada Wielkopolska S.A.). Dokładniej rzecz ujmując, opcja ta działa na autostradzie A2, na odcinku Świecko – Konin. Korzystać mogą z niej użytkownicy Yanosika na Androidzie. Bardzo fajny dodatek!

To nie pierwsza taka funkcja w Yanosiku

Dodatkowe, planowane zdarzenia na autostradach, były już wcześniej nanoszone na mapę Yanosika. Latem jej użytkownicy otrzymywali ostrzeżenia chociażby o koszeniu traw, co zwiększało bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i ekip wykonujących prace porządkowe.

Komunikaty o pojawieniu się w okolicy pługopiaskarki także przydadzą się podczas pokonywania dłużysz tras i pozwalają przygotować się na spotkanie ze znacznie wolniejszym pojazdem na autostradzie. Co więcej, kierowcy mogą się dzięki temu spodziewać lepszego stanu drogi, jeśli jadą trasą świeżo oczyszczoną przez odpowiednie służby.

Oczywiście tego typu pomocne technologie nie zwalniają z zachowywania szczególnej ostrożności na drodze. Ponieważ w wielu miejscach warunki do jazdy są ciężkie, uważajcie na siebie i bądźcie czujni!