PlayStation Store - lista życzeń

Nowy sklep PlayStation Store przywraca listę życzeń

Za nami oficjalne otwarcie nowej generacji za sprawą premiery Xbox Series X|S, do której 12 listopada dołączyło Sony PlayStation 5 – w Polsce stanie się to dopiero tydzień później. Nowa generacja nie tylko wiąże się z nowymi sprzętami, ale i ze zmianami, wśród których zabrakło jednej z najbardziej pożądanych przez graczy. A była nią lista życzeń w nowym sklepie PlayStation Store, którą właśnie przywrócono.

Dziwne w ogóle, że na początku jej zabrakło. Nowy sklep PlayStation Store obok nowego interfejsu to jedna z większych zmian. Obie z wymienionych nie mają tylko ładnie wyglądać, ale również być bardzo funkcjonalne, i co najważniejsze płynne.

Brak listy życzeń oznacza brak informacji o promocjach i to, że najzwyczajniej w świecie moglibyśmy o grze zapomnieć, skoro regularnie pojawia się ich tak dużo. Cóż, niektórzy nawet musieli.

PlayStation 5

Bowiem nowy sklep przyniósł graczom sporo problemów. W PlayStation Store nagle zabrakło przeglądania gier z PlayStation 3, PSP i PS Vita czy filtrowania tytułów. Ale to wspomniana lista życzeń była najbardziej dotkliwa, bo wcześniej usunięto z niej wszystkie gry wideo, które tam dodaliśmy.

PlayStation Store z listą życzeń, ale tylko na PlayStation 5

Na razie. Taką informację wraz ze zrzutem ekranu poniżej, udostępnił serwis Push Square, który wspomniał na dodatek, że była ona objęta embargo. Według niej, na PlayStation 5 udostępniono nareszcie listę życzeń w nowym sklepie PlayStation Store.

PlayStation Store - lista życzeń

Z jednej strony to powód do radości, z drugiej nie do końca. Na pewno cieszy to, że na oficjalną premierę konsoli PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych i Japonii jest już dostępna lista życzeń i będzie tak samo 19 listopada na naszą polską. Ale jeśli już mówimy chociażby o PlayStation 4 – na tym sprzęcie tak samo pojawił się nowy sklep PlayStation Store, ale listy życzeń nadal tam brakuje. I nie wiadomo, kiedy dokładnie się pojawi.

Pozostaje czekać na kolejne informacje od Sony, które przez poprzednie kilka miesięcy niestety nie jest tak wygadane jak Microsoft.

Zobacz również: