Oferta PlayStation Plus na 10-lecie usługi. Jest Rise of the Tomb Raider!

29 czerwca, 2010 roku – tego dnia miała miejsce premiera usługi PlayStation Plus, łączącej abonament pozwalający na granie online, a także dodatek, w postaci gier do pobrania. Sony właśnie ogłosiło, jakie tytuły pojawią się w PS Plus w lipcu, gdy będziemy świętować dziesięciolecie usługi.

Pierwszy gry do pobrania, w ramach abonamentu, pojawiły się w PlayStation Plus w czerwcu 2012 roku. Jednym z pierwszy tytułów dostępnych dla subskrybentów, była gra Wipeout HD. Wszystkich tytułów, którymi nas obdarowano, było przeszło tysiąc, a użytkowników korzystających z usługi jest… 41,5 miliona! Przyznać trzeba że wynik jest naprawdę imponujący.

Historia PlayStation Plus

Co dostaniemy do ogrania w lipcu? Pierwszym tytułem jest NBA 2K20, czyli prawdziwa gratka dla fanów koszykówki. Gra (mimo kontrowersji związanych z mikropłatnościami) zebrała całkiem niezłe oceny, więc miłośnicy sportowych produkcji powinni być zadowoleni.

Kolejnym tytułem jest Rise of the Tomb Raider, czyli kolejna część przygód Lary Croft – chyba najsłynniejszej pani archeolog. Trzeba przyznać, że gra okazała się świetną zabawą na wiele godzin, więc oceny na poziomie niemal dziewięćdziesięciu procent wcale nie dziwią.

W PlayStation Plus, zazwyczaj, dostajemy w danym miesiącu dwie gry – dziesięciolecie usługi jednak, poskutkowało tym, że w lipcu pojawią się trzy tytuły do pobrania. Prócz NBA i Tomb Raidera, pojawi się jeszcze Erica – jedna z tych gier, które obsługujemy za pomocą telefonu, poprzez aplikację Playlink.

Trzy gry w PlayStation Plus na lipiec

Prócz wyżej wymienionych gier, Sony podaruje nam także specjalny, rocznicowy motyw – dostępny jeszcze w tym tygodniu. Warto wspomnieć także o tym, że niedawno uruchomiono program lojalnościowy – subskrybenci PS Plus mogą korzystać ze zniżek na pyszne.pl, uzyskać rabat na bilety do kina oraz wiele innych.

Wspomniane gry będą dostępne do pobrania od 7 lipca. Do tego też dnia będziemy mogli wejść w posiadanie tytułów dostępnych w czerwcowej ofercieCall of Duty: World War II i Star Wars: Battlefront 2. Oczywiście do skorzystania z oferty wymagany jest aktywny abonament PlayStation Plus.

Źródło: Twitter