Reklama
PlayStation 5

Liczba dnia: 7,8 miliona – aż tyle sprzedano konsol PlayStation 5 do tej pory

Sony pochwaliło się wynikami sprzedażowymi produktów marki PlayStation. A uwierzcie mi – firma ma się czym chwalić, bo PlayStation 5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, a subskrypcja PlayStation Plus zalicza spory wzrost. Jednak nie wszystko jest tak kolorowe, gdyż na przykład łączna sprzedaż gier spada. Ale po kolei…

Reklama

7,8 miliona sprzedanych konsol PlayStation 5

Ta liczba naprawdę robi wrażenie. Od premiery w listopadzie 2020 roku konsola PlayStation 5 znalazła aż 7,8 miliona nabywców. To bardzo dobry wynik, który pewnie byłby jeszcze lepszy, gdyby nie ciągłe problemy z dostępnością konsoli. Warto tu również zauważyć, że Sony przekroczyło swoją prognozę sprzedaży PlayStation 5 o aż 200 tysięcy sztuk. Firma ma więc powody do zadowolenia.

Oficjalna grafika PlayStation 5 (źródło: PlayStation Blog)

Świetnym wynikiem może też się pochwalić zeszłogeneracyjne PlayStation 4, które w sumie sprzedało się w nakładzie aż 115,9 milinów sztuk od swojej premiery. I co ciekawe, w ostatnich miesiącach konsola nadal sprzedaje się całkiem nieźle, jak na już prawie ośmioletni sprzęt.

Serwis Gematsu podzielił się jeszcze kilkoma innymi, ciekawymi danymi na temat sprzedaży gier i usług PlayStation:

  • Na dzień 31 marca 2021 roku PlayStation Plus subskrybowało 47,6 mln użytkowników, co oznacza wzrost o aż 6,1 mln, zestawiając to z okresem z poprzedniego roku fiskalnego.
  • Łączna sprzedaż oprogramowania na PlayStation 5 i PlayStation 4 w czwartym kwartale 2020 roku fiskalnego wyniosła 61,4 mln sztuk, co oznacza mały spadek w wysokości 3,9 mln w porównaniu do 65,3 mln sztuk oprogramowania sprzedanego w tym samym okresie w poprzednim roku.
  • Aż 7,9 mln wspomnianych wyżej egzemplarzy gier stanowiły tytuły „first-party”, co oznacza spadek o 1,3 mln w porównaniu do 9,2 mln sprzedanych w tym samym okresie 2019 roku.
  • Ciekawą informacją jest również to, że aż 79% sprzedaży oprogramowania stanowiły gry w całości pobrane cyfrowo – jest to wzrost o aż 11% względem poprzedniego roku.

A czy Wy przyczyniliście się do zeszłorocznego sukcesu PlayStation?