Nie sprzedawaj PlayStation 4 – może się jeszcze przydać

Trzeba będzie się z tym pogodzić, że już za dwa dni w Stanach Zjednoczonych i Japonii, PlayStation 4 już historią – w pewnym sensie. U nas stanie się to dopiero 19 listopada 2020 roku. I pewnie zastanawiacie się, czy nie lepiej sprzedać starszą konsolę i odłożyć z tego trochę gotówki na PlayStation 5. Otóż może tak, ale może i nie.

Wspaniała to była generacja dla obozu niebieskich, znaczy się Sony PlayStation. PlayStation 4 może pochwalić się solidną biblioteką gier ekskluzywnych, wśród których wielu odnajdzie najlepsze gry tej generacji. Nareszcie dostaliśmy porządną przygodę w świecie Spider-Mana czy prawdopodobnie najlepszą grę Dark Souls, która nie jest Soulsami – Bloodborne. I wiele innych.

PlayStation 4
Sony PlayStation 4 Slim (fot. Sony)

Ale to już za nami. Poniekąd. We wszystkie wymienione wyżej gry zdołamy zagrać także na PlayStation 5. Większość też zostanie odświeżona i dostaniemy w nich nie tylko wyższą rozdzielczość ekranu, ale i przynajmniej dwa razy lepszą płynność. Ale chyba znajdzie się jeszcze powód na to, żeby nie stawiać krzyżyka na PlayStation 4.

Obraz z PlayStation 5 przerzucimy na PlayStation 4

Jak poinformował jeden z zagranicznych gamingowych portali, aplikacja PS5 Remote Play otrzymała aktualizację, która pozwala graczom na przerzucenie obrazu z PlayStation 5 na PlayStation 4.

PlayStation 4 - PlayStation 5 remote play

W tym przypadku mamy możliwość otrzymania obrazu Full HD. Gdybyśmy chcieli jednak przerzucić obraz z PlayStation 5 na PC, to dodatkowo dostępna jest opcja HDR.

Może warto zatem zostawić poczciwą czwóreczkę w innym pokoju?

Gry na PlayStation 5 bez regionalnej blokady i z PlayStation Now

Dobra wiadomość także dla graczy, których nie omijają chociażby japońskie premiery. Gry na PlayStation 5 będą bez regionalnej blokady, a to oznacza, że jeśli którakolwiek z wydanych gier nie debiutuje w naszym kraju, ba, może nawet nie oferuje chociażby angielskich napisów, to i tak uruchomimy ją na naszej konsoli.

PlayStation 5

Konsola nowej generacji otrzyma również wsparcie w ramach PlayStation Now. To usługa w chmurze, która pozwoli graczom zagrać w gry z PlayStation 4, ale nawet parę innych z PlayStation 3 lub PlayStation 2.

Niestety PlayStation Now nie jest dostępne w Polsce. Miejmy nadzieję, że któregoś dnia coś zmieni się w tej kwestii.

Nie przegap:

Te wpisy też mogą Cię zainteresować: