Wierzcie, albo i nie, ale będzie lepszy zasięg w Play. Operator wykorzysta maszty Orange do instalacji swoich anten | Tabletowo.pl

Wierzcie, albo i nie, ale będzie lepszy zasięg w Play. Operator wykorzysta maszty Orange do instalacji swoich anten

Dołącz do dyskusji 0

Nowa umowa o roamingu krajowym między Play i Orange obowiązuje od lipca, jednak w temacie współpracy działo się niewiele więcej niż zwykle, do czasu kiedy to rzecznik Play ogłosił, że „będzie lepiej”. Podstawą takich obietnic może być fakt, że fioletowy operator zamontuje na wieżach Orange własne anteny. Dotyczy to podobno 1100 masztów pomarańczowych.

1100 masztów Orange to 1/5 wszystkich tego typu konstrukcji pomarańczowego operatora. Uzyskanie dostępu do takiej ilości dodatkowych miejsc powinno przełożyć się na lepsze pokrycie kraju zasięgiem sieci Play.

Przez cztery lata obowiązywania aneksu do umowy z Orange, Play zamierza mocno zainwestować w swoją infrastrukturę. Po zakończeniu się tego okresu, fioletowi powinni być silniejsi o kolejne tysiące anten. Oczywiście nie oznacza to, że w 2021 roku Play będzie musiał ściągać swoje nadajniki z masztów Orange – zapisy o dzieleniu się masztami wykraczają poza te ramy czasowe.

Według informacji przekazanych w lipcu, Play ma 5271 stacji bazowych. Docelowo sieć zamierza rozbudować sieć anten do 7,5 tysiąca.

Orange musi zachować płynność finansową i mieć pieniądze na własne inwestycje, a umowa o udostępnieniu własnych wież dla Play jest opłacalna. Dzięki niej pomarańczowym wpadnie do kieszeni 321 mln złotych ekstra. Żeby nie dać się przegonić Play’owi, Orange musi międzyczasie samo się rozbudowywać.

Informacja nie jest oficjalnie potwierdzona przez operatorów. Portal źródłowy nie wskazuje, skąd otrzymał te informacje. Rrzecznik Orange wydaje się być nimi odrobinę zdziwiony ;)

AKTUALIZACJA

Rzecznik Orange dementuje plotki o podpisaniu nowej umowy z operatorem Play. Nie ma też żadnych danych dotyczących liczby masztów, na których miałyby zostać zamontowane anteny Play’a. Informacje te najwyraźniej nie pochodziły z wiarygodnego źródła.

źródło: gsmonline

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona