Ważne

Roaming krajowy w Play będzie lepszy. Tako rzecze rzecznik Play

Ograniczenie prędkości roamingu krajowego w Play nie spotkało się z aprobatą klientów tej sieci, i trudno się im dziwić. 1,5 Mbit/s przy pobieraniu danych korzystając z cudzej infrastruktury sieciowej to niewiele. Dlatego Marcin Gruszka, Rzecznik sieci Play, przekazuje dość prostą informację, którą można skrócić w dwóch słowach: “będzie lepiej”.

Słowa rzecznika Play brzmią bardziej jak obietnica niż jak konkretna informacja dotycząca zwiększenia prędkości pobierania danych w roamingu krajowym:

“Będzie zdecydowanie lepiej, niż do tej pory”

Marcin Gruszka podkreśla też, że różnica powinna być mocno odczuwalna. Nie podano żadnych dokładnych danych, ale można by się spodziewać, że prędkości zostaną zwiększone dwukrotnie względem dotychczasowych 1,5 Mbit/s. Niektórzy użytkownicy już raportują o prędkościach 4 Mbit/s w roamingu krajowym.

Roaming krajowy w PLAY będzie się dalej zmieniał. W przyszłym roku wejdzie w życie porozumienie z Orange, na mocy którego pomarańczowi udostępnią fioletowym możliwość korzystania z technologii 4G LTE w roamingu krajowym (na razie Play korzysta z technologii Orange dla 2G i 3G).

Koniec końców wychodzi na to, że rzeczywiście mamy swoisty “powrót do przyszłości”, do którego zresztą widzieliśmy nawiązanie we vlogu Marcina Gruszki. Play najpierw ograniczył prędkości roamingu krajowego, następnie obniżył je ponownie, a teraz znów je podwyższa do poziomu (najwyraźniej) nieco przekraczającego prędkość połączeń sprzed drugiej zmiany. Przyszłość wróciła więc do przeszłości, gdy ograniczenie kończyło się na 3 Mbit/s.

Jesteśmy też szczęśliwi, że Marcin Gruszka o nas wspomniał w swoim materiale. Dziękujemy za pozdrowienia i nowe informacje :) Dobre wieści #zawszespoko :)

źródło: Play

Komentarze

 • Zdzisław Dyrman

  Trochę późno się obudzili.

  • Piotr Zet

   Oferta jak była kiepska tak jest prędkość to nie wszystko. Także nikt się nie obudził

 • asdc

  Ma być lepiej ? a co postawią swoje nadajniki w całej Polsce czy dalej będą żerować na innych ?

  • Piotr Zet

   Dalej innych.

 • olg

  Ten roaming to jakieś żarty będąc w Polsce kupiłem Orange na kartę i zostawiłem swój irlandzki telefon w znajomych musialam zadzwonić na swój telefon i dostałem SMS od Orange za to 36 sekund polaczenia kosztowało 2.60zl a dzwoniąc z irlandzkiego telefonu na irlandzki ale dwa telefony w Polsce nie płaciłem nic hmm to jest roaming czy nie

  • Piotr Zet

   Roaming a rozmowa międzynarodowa to 2 różne sprawy

 • Michał Kubiak

  Nie siedzę w temacie i jakoś nie mogę konkretów znaleźć – od kogo Play bierze sieć?

  • Zdzisław Dyrman

   Od konkurencji, głównie od Plusa.

  • Pedro B

   Roaming krajowy jest dostępny w Play i ma dostęp do pozostałych operatorów, dodatkowo ma swoje nadajniki, niestety rozwijają je marnie dlatego muszą korzystać w miejscach bez własnych stacji z roamingu krajowego. Aktualnie PLAY skupia się na współpracy z Orange, docelowo Orange ma im też udostępniać stacje bazowe by mogli zainstalować swoje anteny. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

 • fezyi

  Playoza to sieć gimbazy. Rurowców i top knotów. Geyoooof.

 • facecik

  Będzie lepiej jak przywrócą pełne prędkości jak było wcześniej, a nie jakieś marne 3 czy nawet 4 Mbity, polityka Play-a jest żałosna , mówię to jako wieloletni abonent , na szczęście już były.

 • Jumperone

  Jak dobrze że miesiąc temu od nich uciekłem i nie przejmuje się już brakiem zasięgu ;)

 • GadAnkh

  Jaki fajny marketing, obcieliśmy wam pasmo do 3Mbit, nie podobało się, to ciach jeszcze o połowę. Teraz łaskawie damy wam 4Mbity i kolejnego celebryte, kochacie nas za to prawda? Nie? To trudno, podpisaliście umowy więc mamy to gdzieś.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona