Play iliad Group

Francuska Grupa iliad przejmie Play!

Dopiero co Play przejął Virgin Mobile, a teraz dowiadujemy się, że wkrótce dojdzie do jeszcze większej transakcji. Francuska Grupa iliad przejmie bowiem 100% akcji spółki Play Communications S.A., która jest właścicielem 100% udziałów w P4 Sp. z o. o.

Reklama

Najpierw Play przejął Virgin Mobile…

Ogłoszenie przejęcia przez Play sieci Virgin Mobile wywołało ogromne poruszenie, bowiem klienci tej ostatniej zaczęli zastanawiać się, co się z nimi stanie, kiedy transakcja zostanie sfinalizowana. Fioletowy operator zadeklarował jednak, że Virgin Mobile stanie się kolejną, po Red Bull Mobile, submarką i nie są planowane żadne zmiany w ofercie (przynajmniej na razie, bo w przyszłości na pewno należy się ich spodziewać).

Teraz jednak będziemy mieli do czynienia z transakcją znacznie większego kalibru, bowiem ogłoszono, że:

Reklama

… teraz Play przejmuje Grupa iliad

Biuro prasowe sieci Play poinformowało, że dziś, tj. 21 września 2020 roku, Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications S.A. (PCSA), właściciela 100% udziałów w P4 Sp. z o.o., która jest operatorem sieci Play.

Grupa iliad zawarła wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA, zapewniające jej przejęcie pakietu kontrolnego wynoszącego 40,2% akcji. Złożona oferta zapewni iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów PCSA. Ta ostatnia w obecnym składzie jednogłośnie zaakceptowała oferowaną cenę i przyjęła ofertę przejęcia.

Jak informuje operator, Play i iliad mają wiele ze sobą wspólnego, m.in. wyróżniają się nieszablonowym podejściem do rynku telekomunikacyjnego oraz mają podobne DNA i tę samą historię (obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracze i udało im się odnieść sukces). Ponadto wyznają też podobne wartości (jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu) oraz mają wiele doświadczeń, którymi mogą się dzielić i sobie pomóc w dalszej działalności.

„Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek” – powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad, komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego.

Na razie nie ma mowy o żadnym rebrandingu, więc marka Play, przynajmniej w najbliższej przyszłości, nie zniknie z rynku. Jeśli natomiast chodzi o iliad, to funkcjonuje ona na rodzimym, francuskim rynku, a także we Włoszech.

Warto jednak pamiętać, że formalnie do przejęcia jeszcze nie doszło – złożona oferta będzie wymagała zgody Komisji Europejskiej, aczkolwiek zainteresowane strony zdają się spodziewać, że to czysta formalność.

 1. Play sprzedany – jest napisane w tytule. A na samym końcu, że do formalnej sprzedaży nie doszło. Brawo dla Pana.

  1. Jak już nie raz pisałem, dla tego jegomościa to jest standard i nie pierwszyzna, oficjalnie przestaje wchodzić w jego artykuły, bo to czysty clickbait.

  2. Dość standardowe dla Pana Dąbka. Pewnie takie akcje odchodzą bo clickbajty dają więcej wejść. Ja do pewnego momentu to jeszcze akceptuję, ale jeżeli dalej jakaś strona idzie w takim kierunku to rezygnuję. Wiem, że ja jeden nic nie zmienię, ale po co się męczyć.

 2. i tak ta transakcja nic dobre nie przyniesie ;) patrzac na strone korporacyjna iliad to czlowiek mniej wie niz wie a let’s encrypt ;) no coz rozumiem oszczednosci ale prestiz obniza niz podwyzsza :) indywidualny uzytkownik se moze let’s encrypta korzystac nie korpo ;)

 3. byłem w play od początku…na poczatku były dobre ceny i fajna obsługa..mozna było korzystać z 3 czy 4 sieci i wszystko działało..po czym zaczeli oszczedzać, spadek internetu do 3mb na innych operatorach gdzie w wielu miejscach pl nie było zasiegu play i nadal nie ma..żona miała Orange…u niej wszystko zawsze smigało a u mnie lipa i zawsze jakis problem..po 8 latach powiedziałem wystarczy, przeniosłem sie do orange, internet dziala wszędzie i dobrze i bez limitów prędkosci a cena nawet niższa..od play odchodzi teraz strasznie duzo osób bo mają słabą siec i wysokie ceny

  1. Przede wszystkim zaczęli traktować ludzi jak g…o. Wzrastało zatrudnianie celebrytów na billboardy, spadała obsługa klienta. W pewnym momencie w Play byli już wszyscy aktorzy, muzycy i sportowcy, a w salonie nie dało się załatwić bez nerwów nawet najmniejszej rzeczy. Przeszedłem do Virgin 3 lata temu… i znowu trafiłem do Play, bo wykupili Virgin:(((

   1. Tymczasem od 2 tygodni leży oficjalne forum tej sieci i jakoś nie są go w stanie podnieść na nogi. Jak na wielką firmę z branży teleinformatycznej to już zwyczajnie żałosne.

  1. Pewnie w ten sam sposób można wyjaśnić ciąglę trwającą promocję „100 GB na start” – chęcią nabicia liczby aktywnych czy zarejestrowanych kart SIM.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama