Play pakiet bezpieczeństwa
fot. Play

Play wprowadza nowe usługi chroniące przed zagrożeniami w sieci

Przeglądając internet można łatwo natrafić na zagrożenia, takie jak wirusy czy wyłudzenia danych. Ich skutki często bywają bolesne dla użytkowników, dlatego dbanie o swoje bezpieczeństwo to kluczowy element korzystania z sieci. Dzięki najnowszym usługom operatora Play, może się to stać o wiele prostsze.

Reklama

Bezpieczny internet w Play

Pierwszą z nowości przygotowaną przez fioletowego operatora jest Bezpieczny internet. Usługa ta dba o bezpieczeństwo klienta, skanując odwiedzane strony pod kątem zagrożeń i blokuje je jeszcze zanim mają okazję zaatakować. Dotyczy to nie tylko wirusów, ale również phishingu.

W przypadku próby odwiedzenia strony, na której znalazło się jakieś zagrożenie, operator blokuje połączenie z nią i informuje użytkownika o powstrzymanym niebezpieczeństwie. Co najlepsze, usługa działa bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji czy zmiany konfiguracji urządzenia. Wystarczy aktywować ją na swoim koncie, a zostanie ona uruchomiona w warstwie sieci. Dzięki temu, klient łączący się z siecią za pomocą danych komórkowych jest natychmiast chroniony.

Osoby korzystające z usługi Bezpieczny internet mogą również sprawdzić swój raport bezpieczeństwa z podsumowaniem liczby zagrożeń, które zostały zablokowane.

Play pakiet bezpieczeństwa
fot. Play

Pakiet bezpieczeństwa – kompleksowe 3 w 1

Osoby pragnące zabezpieczyć swoje urządzenie przed zagrożeniami mogą również zdecydować się na bardziej kompleksowy zestaw usług. Pakiet bezpieczeństwa zawiera wyżej opisany Bezpieczny Internet oraz dwa dodatkowe rozwiązania.

Pierwszym z nich jest aplikacja Bezpieczne Wi-Fi i antywirus, chroniąca użytkownika nie tylko podczas przeglądania sieci za pomocą danych komórkowych, ale także przy połączeniu Wi-Fi. Blokuje ona potencjalnie niebezpieczne strony internetowe oraz aplikacje. W przeciwieństwie do Bezpiecznego internetu, ta usługa wymaga instalacji dodatkowej aplikacji, dostępnej w sklepie Google Play oraz App Store.

W przypadku korzystania z iPhone’a lub iPada, ogranicza się ona jedynie do ochrony sieci Wi-Fi, bez możliwości skanowania zawartości urządzenia pod kątem zagrożeń.

Play pakiet bezpieczeństwa
fot. Play

Ostatnim dodatkiem wchodzącym w skład Pakietu bezpieczeństwa jest Czat z Cyber Ekspertem. Klienci mają możliwość porozmawiania ze specjalistą z firmy CyberRescue za pomocą Messengera. Ekspert pomoże w weryfikacji podejrzanych linków przed ich otworzeniem przez klienta oraz wesprze w razie zainfekowania urządzenia. Można się do niego także zgłosić w przypadku chęci poszerzenia swojej wiedzy o aktualnych zagrożeniach w sieci.

Jak skorzystać z nowych usług bezpieczeństwa w Play?

Aktywacja lub rezygnacja z opisanych usług może być dokonana w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji Play24, w salonie operatora lub poprzez kontakt z infolinią. Klienci sieci mają możliwość wypróbowania ich przez pierwszy miesiąc za darmo. Po okresie próbnym koszt korzystania z Bezpiecznego internetu to 6 złotych/mies., natomiast Pakiet bezpieczeństwa to wydatek rzędu 10 złotych miesięcznie.

Osoby podpisujące nową umowę lub przedłużające obecny kontrakt mogą skorzystać ze specjalnej oferty, w której pierwsza z tych usług kosztuje jedynie 3,99 złotych miesięcznie. Warunkiem promocji jest korzystanie z niej przez cały okres zobowiązania.