smartwatch Mobvoi TicWatch GTX
Mobvoi TicWatch GTX (źródło: Mobvoi)

Ten smartwatch kosztuje tylko 60$, a wygląda na kilkukrotnie droższy

Wiele zależy od tego, czy jakiś produkt skradnie serca klientów i odniesie sukces. Mobvoi TicWatch GTX może się to udać, i to nie tylko dlatego, że kosztuje zaledwie 60 dolarów. Bardzo atrakcyjna cena to bowiem tylko jeden z wielu atutów tego smartwatcha.

Marka Mobvoi ciężko pracuje na swój sukces, choć w Polsce wciąż jest raczej mało znana. A szkoda, bo ma w swojej ofercie wiele ciekawych urządzeń, w tym także z segmentu wearables – wystarczy przywołać chociażby Mobvoi TicWatch C2+ z systemem Wear OS i modułem NFC.

Teraz oferta producenta wzbogaciła się o kolejny smartwatch, który przyciąga uwagę i skupia na sobie wzrok, bo wygląda świetnie i kosztuje niewiele.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch GTX

Smartwatch nie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS i nie można nim płacić za zakupy. To jednak prawdopodobnie jedyna jego wada, bowiem poza tym oferuje niemal wszystko, czego można by oczekiwać po smart-zegarku za kilkadziesiąt dolarów.

smartwatch Mobvoi TicWatch GTX
Mobvoi TicWatch GTX (źródło: Mobvoi)

Po pierwsze, smartwatch wygląda naprawdę świetnie, przynajmniej na przygotowanych przez producenta grafikach. Wyposażono go w wyświetlacz TFT o średnicy 1,28 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli, na którym można ustawić również wykonane przez siebie tarcze (na przykład zdjęcie zrobione smartfonem).

Producent mocno podkreśla też fakt, że specyfikacja Mobvoi TicWatch GTX obejmuje aż 14 różnych trybów sportowych, w tym także pływanie – obudowa smartwatcha spełnia bowiem kryteria standardu IP68, zatem jest pyło- i wodoszczelna. Ponadto Mobvoi deklaruje, że można pływać z urządzeniem na nadgarstku.

Smartwatch oferuje również funkcję monitorowania snu oraz całodobowego pomiaru pulsu, a także powiadomienia o przychodzących na sparowany smartfon połączeniach telefonicznych, SMS-ach i nowych zdarzeniach w aplikacjach (wraz z ich treścią).

smartwatch Mobvoi TicWatch GTX
Mobvoi TicWatch GTX (źródło: Mobvoi)

Zamontowana w smartwatchu bateria o pojemności 200 mAh ma zapewnić do 7 dni standardowego użytkowania (lub do 10 dni z włączonym oszczędzaniem energii). Jej naładowanie do pełna potrwa zaś 2 godziny.

Cena Mobvoi TicWatch GTX

Cena Mobvoi TicWatch GTX została ustalona w Stanach Zjednoczonych na 59,99 USD (równowartość ~225 złotych), ale aktualnie można go kupić o 10% taniej, za 53,99 USD (~200 złotych). Smartwatch dostępny jest w tylko jednej wersji kolorystycznej – czarnej z czarnym paskiem TPU (20 mm).

Bardzo możliwe, że za jakiś czas Mobvoi TicWatch GTX trafi do sprzedaży również w Europie, a wówczas zamówienie go do Polski nie będzie żadnym problemem (producent wysyła zamówienia złożone w jego sklepie internetowym do kraju nad Wisłą).