Pixel Qi: „Nasze ekrany będą lepsze niż Retina w nowym iPadzie” | Tabletowo.pl

Pixel Qi: „Nasze ekrany będą lepsze niż Retina w nowym iPadzie”

Dołącz do dyskusji 0

Retina w nowym iPadzie uważana jest za najlepszy ekran na rynku. Ma niebotyczną rozdzielczość 1536 x 2048 pikseli oraz panel IPS zapewniający doskonałe kąty widzenia i jakość wyświetlanego obrazu. Apple wysoko postawiło poprzeczkę dla konkurencji, która bynajmniej nie zamierza spocząć na laurach. Od kilku miesięcy docierają do nas plotki o tajemniczym 11,6-calowym tablecie Samsunga, lecz dotąd nie zostały potwierdzone przez producenta. Wyzwanie stworzenia lepszego ekranu podjęła firma Pixel Qi, która od wielu lat zajmuje się tym segmentem rynku.

Na oficjalnym blogu Pixel Qi Mary Lou Jepsen, CEO i współzałożycielka firmy, stwierdziła, że kolejna generacja ekranów Pixel Qi będzie lepsza od Retiny. Przy zachowaniu podobnych lub lepszych parametrów (rozdzielczość, wielkość, kontrast, nasycenie kolorów, etc), będą charakteryzować się diametralnie niższym poborem energii. Jak wspomina Mary Lou Jepsen, nowy iPad nadmiernie się nagrzewa, czego przyczyną jest ekran, na którego zasilanie przeznaczane jest około 90% baterii tabletu. Nowa generacja wyświetlaczy Pixel Qi nie tylko będzie doskonale widoczna w pełnym słońcu, ale również pozwoli na produkcję lżejszych, cieńszych i tańszych urządzeń weń wyposażonych.

Chcąc graficznie przedstawić różnicę pomiędzy ekranami tabletów Apple iPad i nową generacją Pixel Qi, pani Jepsen opublikowała wykres (powyżej). Wynika z niego, że wyświetlacze jej firmy będą lepsze od Retiny w każdych warunkach oświetleniowych. Czy to prawda? Jako, że Pixel Qi kończy wstępne prace nad nowymi ekranami, przekonamy się już niebawem.

via Pixel Qi

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona