Pixel Launcher stanie się jeszcze lepszy – wkrótce zyska obsługę motywów

Kwestia dostosowania wyglądu systemu w smartfonie to dla niektórych osób rzecz kluczowa. Nic dziwnego, że wśród nich często spotyka się zwolenników różnorakich launcherów, czyli aplikacji startowych, których poszczególne elementy można łatwo modyfikować wizualnie. Pixel Launcher, używany w smartfonach Google nie miał do tego czasu czym się chwalić pod tym względem, ale wkrótce powinno się to zmienić.

Reklama

Na razie mamy do czynienia z aplikacją w wersji beta, z której instalacją trzeba się dodatkowo trochę namęczyć. Ostatecznie trafi ona do menu podręcznego w smartfonach Google Pixel, które otwiera się po dłuższym przyciśnięciu palcem ekranu na pustej przestrzeni tapety. Na razie widać tam tylko skrót „Tapety”, ale po zmianach powinny pojawić się tam „Motywy i tapety”.

Po otworzeniu „Motywów” oczom użytkownika Pixel Launchera ukaże się ekran, w którym będzie można dokonywać modyfikacji różnych elementów ekranu głównego – od tapety przez kolor akcentów, kształty ikon po czcionkę.

Reklama

Wygląda na to, że aplikacja będzie miała fabrycznie zainstalowane trzy podstawowe motywy: Crayon, College i Ash – każdy charakteryzuje się innym kształtem ikon, kolorem akcentów czy krojem czcionek. Oczywiście będzie dało się stworzyć własny motyw.

Oprócz tego Android na Pixelach zyska możliwość dostosowania siatki ikon czy sposobu wyświetlania godziny na wygaszonym ekranie w trybie Always On Display.

Można się spodziewać, że element Pixel Launchera wprowadzający obsługę motywów zostanie zaprezentowany podczas konferencji poświęconej nowym smartfonom Google Pixel 4, których spodziewamy się w przyszłym miesiącu.

Android 10 dostępny do pobrania na smartfony Google Pixel, Essential Phone i Redmi K20 Pro

źródło: własne, XDA Developers przez Android Police

Reklama