Pierwszy tablet Samsunga z Windows 8 RT zadebiutuje w październiku? - Tabletowo.pl

Pierwszy tablet Samsunga z Windows 8 RT zadebiutuje w październiku?

Tabletowo.pl Pierwszy tablet Samsunga z Windows 8 RT zadebiutuje w październiku? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Nie dalej jak wczoraj dowiedzieliśmy się, już z oficjalnego źródła, że premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8, będzie miała miejsce w październiku. Nie powinien więc dziwić fakt, iż obecnie napływa do nas coraz więcej spekulacji dotyczących tego, którzy producenci w pierwszej kolejności zdecydują się zaoferować swoje tablety z tą platformą. Wiemy już, że urządzenia z Windows 8 RT, pochodzące od firmy Dell i HP, pojawią się na rynku w czwartym kwartale 2012 roku. Według najnowszych, na razie niepotwierdzonych informacji, pierwszy model Samsunga z Windows 8 RT ma zadebiutować w październiku. Wiele więc wskazuje na to, że koreański koncern będzie jednym z pierwszych producentów, których sprzęt z najnowszą wersją okienkowego (a może raczej kafelkowego?) systemu pojawi się na półkach sklepowych.

Redakcja serwisu Bloomberg dotarła do informacji, jakoby pierwszy tablet Samsunga z Windows 8 RT miał być oparty o jeden z procesorów Qualcomma – Snapdragon S4 (nie Nvidii, jak można się było spodziewać). Jest to prawdopodpbny scenariusz – zwłaszcza, że amerykańska wersja flagowego smartfona producenta, Galaxy S3, działa dzięki jednostce Snapdragon S4 (europejskie modele oferują Exynos 4412).

Premiera tabletu Samsunga z Windows 8 RT, jak wspomniałam wcześniej, ma mieć miejsce w październiku. Nawet się nie obejrzymy, a już ten miesiąc nastanie i poznamy oficjalne wieści w tej sprawie. Oczywiście jeśli tablet Samsunga z Windows 8 RT faktycznie nadchodzi. Ale co do tego raczej nie ma wątpliwości – w końcu kto jak kto, ale Samsung z pewnością będzie próbował wykorzystać na swoją korzyść rynkowy debiut nowego systemu Microsoftu. Wystarczy spojrzeć na to, ile producent ten ma tabletów z Androidem w swoim portfolio. Samsung działa w myśl zasady „dla każdego coś miłego”. A nam to pasuje; im więcej sprzętu do wyboru, tym lepiej.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona