Windows 8 w październiku - to pewne! - Tabletowo.pl
Ważne

Windows 8 w październiku – to pewne!

Tabletowo.pl Windows 8 w październiku - to pewne! Nowości

Windows 8 oficjalnie zadebiutuje na rynku w październiku bieżącego roku. Tako rzecze Microsoft – twórca i dystrybutor systemu. Oficjalna informacja o tym długo oczekiwanym wydarzeniu pojawiła się na blogu Windows Team. Oprócz potwierdzenia spodziewanego momentu udostępnienia Windows 8, uchyla on rąbka tajemnicy na temat wersji RTM, czyli Release To Manufacturing. Producenci sprzętu (tabletów, ultrabooków, laptopów i komputerów) otrzymają ją już w sierpni. W tym samym czasie pewne zmiany zostaną wprowadzone do sklepu Windows Store: publikujący tam programiści będą mogli wycenić i zarabiać na sprzedaży swoich aplikacji. Gwoli przypomnienia, wszystkie programy w sklepie w Windows 8 Release Preview, obecnie najnowszej udostępnionej klientom odsłonie systemu, są darmowe.

Październikowa premiera rynkowa Windows 8 i Windows 8 RT oznacza, że jeszcze przed świętami na półkach sklepowych pojawią się urządzenia wyposażone w te systemy, a obecni użytkownicy Windows 7 (sprzedano 630 milionów kopii tego systemu – gratulacje!) otrzymają propozycję aktualizacji. Niewielki koszt jej pobrania (około 70 dolarów w trakcie wstępnej promocji) niewątpliwie przysporzy się do szybszej adaptacji ósmej odsłony Windowsa. Warto dodać, że Windows 8 będzie dostępny w 109 językach w 231 krajach.

Krótka piłka – sądzicie, że ostatni kwartał roku będzie należał do Microsoftu i charakterystycznego interfejsu Metro? Zamierzacie sprawić sobie urządzenie wyposażone w Windows 8? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach; jeśli nie – tym bardziej.

via Windows Team

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona