(fot. Samsung)

Najlepszy tablet z Androidem zyska wersję 5G – oto jego specyfikacja

Samsung Galaxy Tab S6 5G w przecieku

Od pewnego czasu wiemy, że Samsung przygotowuje tablet Galaxy Tab S6 w wersji z modemem 5G. Dotąd nieznana była jednak jego specyfikacja. Czy Koreańczycy pokuszą się o jakieś większe zmiany w edycji z szybszym modemem?

Reklama

Dzisiaj w sieci pojawił się obraz arkusza specyfikacji Galaxy Tab S6 5G. Jeśli jest prawdziwy, a na mistyfikację raczej nie wygląda, to wskaże nam kilka podstawowych informacji na temat nadchodzącego tabletu z modemem 5G – pierwszym, jaki pojawi się na rynku.

Zmian oprócz innego modemu brak

Zgodnie ze skróconą listą podzespołów, nowy model nie będzie różnił się od podstawowej edycji właściwie niczym, oprócz zastosowania modemu Snapdragon X50 – tego samego, który występuje w smartfonach Samsunga wyposażonych w łączność 5G.

Reklama
(fot. themrpc.com)

Specyfikacja wymienia:

  • ekran 10,5″ WQXGA sAMOLED
  • procesor Qualcomm Snapdragon 855 (7nm; 1x 2.84 GHz, 3x 2.42 GHz, 4x 1.78 GHz)
  • pamięć 6 GB RAM
  • pamięć wewnętrzną 128 GB
  • slot na microSD (do 1 TB)
  • baterię 7040 mAh
  • wymiary 244,5 x 159,5 x 5,7 mm

Są to więc te same dane, co w zwykłej edycji Galaxy Tab S6. Jeśli macie ochotę przyjrzeć się im bliżej, rzućcie okiem na kompletną tabelę w naszej recenzji tego tabletu.

Ciekawe, że Koreańczycy nie zdecydowali się na żadne modyfikacje względem podstawowej wersji tabletu. Można było chociaż wrzucić 8 GB RAM w celu wyróżnienia tej edycji. Widocznie producent stwierdził, że nie będzie to konieczne, skoro nowa edycja tak czy siak zostanie obwołana pierwszym tabletem z 5G na świecie.

Oczekuje się, że Samsung Galaxy Tab S6 5G trafi do sprzedaży początkowo w Korei Południowej, a następnie jego dostępność zostanie ogłoszona w Europie i innych regionach. Przyjemnie by się go testowało w Polsce – w Gdyni na przykład, gdzie Play uruchomił ostatnio pierwszą nie-testową sieć 5G w naszym kraju (choć i tak obwarowaną różnymi ograniczeniami).

Samsung Galaxy Tab S6 – najlepszy tablet z Androidem (recenzja)

źródło: themrpc.com przez GSMarena