Pierwszy smartwatch Pumy ma Wear OS, przeciętną specyfikację i pojawił się za późno | Tabletowo.pl

Pierwszy smartwatch Pumy ma Wear OS, przeciętną specyfikację i pojawił się za późno

Dołącz do dyskusji 0

Wśród wielu, wielu smartwatchy debiutujących w tym roku na targach IFA, pojawił się pierwszy inteligentny zegarek Pumy.

Wygląda na to, że czerpie on sporo z pomysłowości inżynierów Fossila. Część specyfikacji pokrywa się z tym, co oferuje ten amerykański producent w piątej generacji swoich zegarków. Na przykład dotyczy to zastosowanego procesora, wbudowanego GPS i oprogramowania.

Smartwatch Pumy działa na procesorze Snapdragon 3100, jednak nie może być tak płynny w obsłudze jak Fossil 5, jako że wyposażono go tylko w 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB miejsca na system, aplikacje i muzykę. Wear OS ma tendencje do tego, by słabo działać na urządzeniach z ilością RAM-u mniejszą niż 1 GB, i w zegarku Pumy będzie to prawdopodobnie widoczne tak samo mocno jak w Fossil Sport.

Gadżet ma wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,19 cala, nylonowo-aluminiową obudowę o grubości 44 mm, odporną na wodę do 3ATM i baterię o niesprecyzowanej pojemności, którą w 50 minut naładujemy do 80%. Oprócz tego możemy liczyć na sprawdzanie tętna przez czujnik, śledzenie pozycji użytkownika przez GPS i możliwość płacenia zbliżeniowo za zakupy dzięki NFC i Google Pay.

Smartwatch Puma będzie dostępny w listopadzie w kolorach czarnym, żółtym i białym za 275 dolarów na stronie producenta i u innych dostawców.

Trudno spodziewać się, żeby zegarek z miejsca stał się hitem. Wydaje się, że konstrukcja ta pozostaje w tyle nawet za ubiegłorocznymi smartwatchami, nie mówiąc już o innych zegarkach, które będą miały premiery „na dniach”. Trochę szkoda zmarnowanego potencjału.

źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Od jutra (znowu) rozpocznie się sprzedaż składanego Samsunga Galaxy Fold

Druga premiera smartfona, któremu za pierwszym razem nie wyszło

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona