Pierwszy smartfon z serii Android One otrzymał aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow – i to przed Nexusami

Google 29 września 2015 roku zaprezentowało najnowszą odsłonę swojego systemu operacyjnego. Od tego czasu kilka urządzeń otrzymało już aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Jak się jednak właśnie okazuje, gigant z Mountain View udostępnił kolejny update, który dostał w pierwszej kolejności smartfon z serii Android One.

Chodzi tu dokładnie o wersję 6.0.1 dla modelu One Cherry Mobile G1. @LlabTooFeR opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis o tym informujący:

To dosyć osobliwe posunięcie Google, aby aktualizację przekazać w pierwszej kolejności smartfonowi z serii Android One, a nie któremuś z Nexusów. Bo chociaż pierwsza z linii jest „dzieckiem” giganta, to jej przedstawiciele kosztują nie więcej niż 100 dolarów, w przeciwieństwie do kilkakrotnie droższych Nexusów.

Prawdopodobnie w krótkim czasie jednak i posiadacze Nexusów dostaną aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow. Chociaż brak informacji, jakie dokładnie zmiany ona wprowadza, to można się spodziewać drobnych poprawek błędów i nieznacznych udoskonaleń systemu.

Przy okazji powyższy przykład daje znak, że Google opóźnia swoje wycofywanie się z bezpośredniego wsparcia dla smartfonów z serii Android One. Przypomnę, że gigant zapowiedział, że tę kwestię zamierza przekazać w ręce producentów, którzy to od teraz będą odpowiedzialni za przygotowywanie aktualizacji dla swoich urządzeń.

Źródło: ‏@LlabTooFeR