Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o Motoroli Moto X Play | Tabletowo.pl

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o Motoroli Moto X Play

Dołącz do dyskusji 0

W nadchodzących dniach przedstawię Wam pełną recenzję Motoroli Moto X Play. Zanim się to jednak stanie, podzielę się z Wami pięcioma ciekawostkami na jej temat, które warto znać, jeśli chcecie ją kupić.

1. Świetny czas pracy akumulatora

Moto X Play to prawdopodobnie jeden z najdłużej pracujących na jednym ładowaniu smartfon w cenie do 1500 złotych. A może i w ogóle. Rzadko kiedy spotykam się z przekroczeniem czasu na włączonym ekranie wynoszącym 4 godziny, jeszcze bardzie sporadycznie 5 godzin, a w przypadku Moto X Play jest mowa o nawet 6-7 godzinach SoT (Screen on Time)! To świetny wynik. Zwłaszcza, że – jak podkreśla sama Motorola – smartfon ten jest w stanie pracować bez potrzeby ponownego ładowania nawet dwa dni, a mój przypadek wyłącznie to potwierdza.

Ponadto, Moto X Play wspiera technologię szybkiego ładowania – TurboPower. Dzięki niej w zaledwie kwadrans możemy naładować baterię, by wystarczyła na kolejne siedem godzin działania. Trzeba jednak pamiętać, że ładowarkę należy dokupić osobno. Dostępna jest również ładowarka samochodowa.

2. Czysty Android 6.0 Marshmallow zbliża się wielkimi krokami

Na ten moment Moto X Play pracuje pod kontrolą Androida w wersji Lollipop, a dokładniej 5.1. Wkrótce jednak ma otrzymać aktualizację do najnowszej wersji tej platformy – 6.0 Marshmallow. Podobnie jak wcześniej, także i teraz będzie to czysty system, bez żadnej nakładki producenta, za co Motorola punktuje u klientów.

Trzeba pamiętać, że Marshmallow to nie tylko zmiany w interfejsie, ale przede wszystkim funkcja Doze, dzięki której czas pracy, który już w tym momencie jest świetny, dodatkowo ulegnie wydłużeniu.

3. Aplikacja Moto

Jedynym dodatkiem w systemie, którego nie uświadczymy na smartfonach z czystym Androidem, a wyłącznie w modelach Motoroli, jest aplikacja Moto.

Ma trzy podstawowe funkcje:
– asysta (Moto Assist): umożliwia tworzenie profili dopasowanych do danej sytuacji (spotkanie, jazda samochodem, sen) lub lokalizacji (dom, praca, inne), dzięki czemu telefon automatycznie włącza tryb nie przeszkadzać,
– gest szybkiego rejestrowania (Moto Action): aby uruchomić aparat wystarczy dwukrotnie obrócić nadgarstkiem, gdy trzymamy telefon w ręce:

– wyświetlacz (Moto Display): wyświetlanie powiadomień na zablokowanym ekranie (funkcja niezwykle przydatna ze względu na brak diody powiadamiającej).

Dodatkowo wśród aplikacji znajdziemy Moto Migrate, dzięki której możemy przenieść dane z dowolnego smartfona z Androidem na nową Motorolę, a także kontaktów z telefonu działającego w oparciu iOS.

4. Wymienne obudowy, dzięki którym możesz spersonalizować swojego smartfona

Moto X Play, niestety, nie oferuje wymiennego akumulatora, nad czym sporo jej użytkowników ubolewa (głównie przez brak możliwości jej samodzielnej wymiany, gdy spadnie jej żywotność lub, w skrajnych przypadkach, popsuje się). Nie oznacza to jednak, że nie można zdjąć tylnej pokrywy obudowy – można! Dzięki temu właśnie każdy użytkownik Moto X Play może dowolnie spersonalizować swojego smartfona. Wystarczy, że znajdzie klapkę, która mu się podoba i założy w miejsce oryginalnej – cała operacja jest banalnie prosta i szybka.

moto-x-play-recenzja-etui

5. Dedykowane etui Flip Shell z miejscem na kartę kredytową

Z powyższym wiąże się jeszcze jedno – możliwość korzystania z bardzo ciekawego etui. Montuje się je dokładnie tak samo, jak zwykłą klapkę przeznaczoną do Moto X Play, z tą jedną różnicą, że oferuje ona jeszcze dodatkową ochronę ekranu, która trzyma się frontowej części modelu dzięki magnesowemu połączeniu. Co więcej, akcesorium jest jeszcze bardziej funkcjonalne i umożliwia jeszcze przechowywanie karty kredytowej. Całość wykonana jest z warstwy cienkiej gumy, dzięki czemu zapobiega wyślizganiu się telefonu z rąk oraz wszelkiego rodzaju zarysowaniom i zbieraniu odcisków palców. Sugerowana cena Flip Shell to 99 złotych.

moto-x-play-recenzja-etui2

Na koniec warto przypomnieć dane techniczne Motoroli Moto X Play:

 • wyświetlacz IPS 5,5” 1920 x 1080 pikseli, Gorilla Glass 3,
 • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 z Adreno 405,
 • 2GB RAM,
 • Android 5.1 Lollipop,
 • 16GB pamięci wewnętrznej,
 • LTE,
 • NFC,
 • GPS,
 • aparat 20,7 Mpix,
 • kamerka 5 Mpix,
 • slot kart microSD,
 • port microUSB,
 • 3.5 mm jack audio,
 • akumulator o pojemności 3630 mAh,
 • wymiary: 148 x 75 x 8,9 mm,
 • waga: 168 g.

Aktualna cena: ok. 1449 złotych

Artykuł powstał przy współpracy z Lenovo.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona