Photoshop na iPady zyskuje parę nowych opcji. Dosłownie, dwie

Adobe było swego czasu bardzo krytykowane za to, że Photoshop w wersji na tablety Apple był mocno okrojony względem edycji komputerowej. Od miesięcy twórcy oprogramowania do edycji grafiki ulepszają swój produkt, co widać także w najnowszej aktualizacji.

Reklama

Funkcja pierwsza: precyzyjne zaznaczanie krawędzi

To przydatna rzecz zwłaszcza dla fotografów, edytujących swoje zdjęcia. W ujęciach portretowych, w których pojawia się konieczność zaznaczenia fotografowanego modelu, może pojawiać się trudność w postaci dokładniejszego odseparowania złożonych krawędzi (na przykład włosów) od tła.

(fot. Adobe)

Narzędzie pozwalające na dokładniejsze zaznaczenie krawędzi obiektu zostało uproszczone względem wersji na komputery PC i Maki, ale Adobe zarzeka się, że nie ujmuje mu to niczego ze skuteczności. Wyniki jego działania mają być takie same, jak po obróbce w Photoshopie na desktopy.

Funkcja druga: obracanie płótna

Rzecz, której w mobilnej edycji Photoshopa nie było wcześniej. Obracanie warstwy może się przydać podczas tworzenia kolaży czy bardziej złożonych grafik. To o tyle przydatne narzędzie, że nie wymusza na artyście obracania w rękach całego iPada. Wystarczy dotknąć ekranu dwoma palcami i przesunąć nimi względem siebie.

(fot. Adobe)

Niedawno Photoshop skończył 30 lat. To szmat czasu. Możemy być pewni, że aplikacje Adobe na smartfony i tablety wciąż będą rozwijane. Niedawno w firmie zatrudnił się Marc Levoy, który przez lata zajmował się dopracowywaniem softu dla smartfonów Google Pixel. Jesteśmy ciekawi, jakie efekty przyniesie praca jego zespołu.