fot. Petopo

Szukasz zwierzaka do adopcji? Petopo ułatwi ci zadanie

Każdy, kto choć raz próbował adoptować zwierzę wie, jakie trudności można napotkać w trakcie poszukiwania wymarzonego czworonoga. Petopo to nie tylko nowy sposób na znalezienie futrzaka, ale też kilka funkcji ułatwiających życie kandydatom do adopcji.

Petopo – innowacyjna platforma

Na jakiej zasadzie działa projekt? Na stronę Petopo trafiają profile zwierzaków, które są obecnie pod opieką rozmaitych schronisk organizacji oraz fundacji pomagających zwierzętom, które pozbawione są domu. Każdy czworonóg ma własny profil, na którym znajdziemy informacje dot. rasy, tolerancji psów i kotów czy preferowanego trybu życia. Znalazło się również miejsce na opis przebytych i obecnych chorób, szczepień oraz sterylizacji.

petopo strona zrzut ekranu
Przykładowy profil zwierzaka na petopo.pl

Pomysłodawcą projektu jest Jakub Radzikowski, Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas stawania się domem tymczasowym dla psa ze schroniska napotkał wiele przeszkód, m.in. nieaktualne dane dot. zwierząt, zróżnicowane procedury i zasady adopcji, czy kontakt z ciężko pracującymi wolontariuszami. Głównym zadaniem strony jest więc jak najłatwiejszy proces szukania zwierzaka do adopcji lub domu tymczasowego.

Żeby zwierzakom żyło się lepiej

Nie jest to jednak jedyne zadanie strony. Serwis służy za źródło zbiórek rzeczowych i finansowych na konkretnego zwierzaka, a wolontariusze otrzymują dedykowany moduł do zarządzania informacjami dot. zwierząt. Dzięki temu na bieżąco kontrolowana jest książeczka zdrowia z datami sczepień, podanych leków czy wizyt kontrolnych u lekarza weterynarii. W organizacji pracy wolontariuszy pomagać będą powiadomienia push.

Projekt nie jest jednoosobowym dziełem Jakuba. W pracę zaangażowane są również osoby z doświadczeniem w różnych dziedzinach. Pracowników połączył jeden cel – platforma pomagająca nie tylko w adopcji, ale również edukująca, jak świadomie i odpowiedzialnie pracować ze zwierzętami, niezależnie od ich wieku, krzywd czy problemów jakie napotkały w życiu.

Platforma jest również otwarta na pomysły z zewnątrz. Jeżeli macie pomysł na rozwój projektu i kochacie zwierzęta, ekipa Petopo z pewnością wysłucha waszych propozycji.

Na koniec turbo ważna rzecz: pamiętajcie, że decydując się na przyjęcie pod swóch dach jakiekolwiek zwierzątka, stajecie się za nie odpowiedzialni! Niech to będzie przemyślana decyzja, a nie podjęta pod wpływem emocji czy Waszego potomka „chcącego mieć kotka / pieska”.