Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Samsung Galaxy Note 20 z przyciskami wystającymi z ekranu – to może się zdarzyć

Trudno powiedzieć, co dokładnie względem modelu Galaxy Note 20 planuje Samsung, ale istnieje szansa, że w nowym Notatniku przyciski będą… wystawać wprost z ekranu.

Kurz po premierze smartfonów Galaxy S20 Galaxy Z Flip chyba już zdążył opaść, skoro pojawiają się pierwsze informacje na temat Galaxy Note 20Nie mamy do czynienia nawet z przybliżoną specyfikacją techniczną, a jedynie z patentem Samsunga, który może znaleźć swoje zastosowanie w nadchodzącym Notatniku.

Fizyczny przycisk w ekranie

Patently Mobile donosi, że Samsung pracuje nad całkiem nowym typem zakrzywionego wyświetlacza, który mógłby być owinięty wokół krawędzi telefonu. Powoduje to usunięcie klasycznej ramki, widocznej na zewnątrz. Wyświetlacz miałby zachodzić mocno na boki urządzenia, a bezpośrednio z niego mogłyby wystawać przyciski fizyczne.

Wyświetlacz, który płynnie zawija się za krawędzie urządzenia na pewno sprawiałby świetne wrażenie. Z drugiej strony, wielu martwi się tym, na ile takie rozwiązanie byłoby praktyczne, a część z użytkowników wprost wypowiada się przeciwko takim zabiegom stylistycznym. Fakt, że w Samsungach Galaxy S20 wyświetlacze są mniej zagięte niż w przypadku urządzeń poprzedniej generacji, przyjęto oklaskami.

Nie wiadomo, czy powyższa technologia trafi do Note’a 20. Pewne jest, że wykorzysta on „bardziej precyzyjną technologię częstotliwości odświeżania 120 Hz” – cokolwiek to znaczy. Odnoszę jednak wrażenie, że Samsung, wprowadzając wyświetlacz tak mocno zachodzący na boki Galaxy Note 20 bardziej rozjuszyłby fanów marki niż ich oczarował.

Porównanie: Samsung Galaxy Note 10 vs Samsung Galaxy S10

źródło: PatentlyMobile przez BGR