Nie cierpisz odbierać przesyłek z Paczkomatu w deszcz? Maszyny trafią teraz do wnętrz budynków

Paczkomaty to świetna sprawa – dopóki wycieczka do nich nie obejmuje spaceru w deszczu czy podczas innych niesprzyjających okoliczności. A gdyby tak Paczkomaty stały wewnątrz budynków? Pomysł ten jest już realizowany.

Reklama

Paczkomaty nowe, wewnątrzbudynkowe

Maszyny paczkowe InPostu jak dotąd były stawiane na zewnątrz budynków, i nadal tak będzie. Jednak nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie wkrótce Paczkomat stojący w biurowcu, galerii handlowej czy innym obiekcie handlowym lub mieszkalnym. InPost wprowadza pierwsze Paczkomaty InDoor.

Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję Paczkomatu, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do usług InPost bez wychodzenia z budynku.Rafał Brzoska, prezes InPost

To całkiem dobry pomysł. Odebranie przesyłki bez wychodzenia na zewnątrz, zwłaszcza podczas miesięcy o mniej życzliwych warunkach pogodowych, to spory komfort. Domyślam się tylko, że na przykład Paczkomaty zamontowane w galeriach handlowych będą się często przepełniać. Można tego się spodziewać, gdyż w budynkach, które nie będą mogły być otwarte całą dobę, czas na odebranie paczki będzie wydłużony. Szczęśliwie, dzięki zdalnemu otwieraniu boksów z przesyłkami, nie powinny się przy nich tworzyć kolejki.

Paczkomat InDoor

Paczkomat InDoor ma 197 cm wysokości, więc powinien nadawać się do montażu wewnątrz budynku bez wyburzania ścian przy transporcie ;)

Wielkość maszyny może być modyfikowana i dostosowywana do miejsca docelowego. Pierwszy taki Paczkomat funkcjonuje już w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. W innych miejscach stanie kolejnych kilkanaście wewnętrznych maszyn paczkowych.

InPost ma już w Polsce ponad 7000 Paczkomatów. To bardzo popularna i wygodna opcja dostawy, z której każdego dnia korzysta mnóstwo ludzi.