Play Virgin Mobile logo
Play & Virgin Mobile

Operator sieci Play ma zgodę na przejęcie Virgin Mobile

Rynek telekomunikacyjny, podobnie jak każdy inny, nie lubi nudy. Obecni na nim gracze często dokonują na nim mniejszych lub większych przetasowań. Aktualnie mamy do czynienia z jednym z najbardziej interesujących – spółka P4, operator sieci Play, otrzymał od UOKiK zgodę na przejęcie Virgin Mobile.

Reklama

Play przejmuje Virgin Mobile

22 kwietnia 2020 roku Play poinformował, że zawarł „Przedwstępną Umowę Sprzedaży i Nabycia Udziałów”, która miała doprowadzić do przejęcia 100% udziałów Virgin Mobile Polska.

Kwota transakcji została ustalona na 13,4 mln euro (wówczas równowartość 60,7 mln złotych). Przejęcie ma być sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne.

Reklama

Wspomniana wcześniej, przedwstępna umowa to jednak dopiero pierwszy krok do faktycznego i rzeczywistego przejęcia przez spółkę P4 Virgin Mobile Polska. Aby proces mógł przebiec poprawnie i zgodnie z prawem, niezbędna była zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który musiał zbadać, czy przejęcie to nie wywoła negatywnych skutków.

Play ma zgodę na przejęcie Virgin Mobile

Dziś UOKiK poinformował, że wydał zgodę na przejęcie Virgin Mobile Polska przez spółkę P4 (decyzja nr DKK-112/2020 z dn. 08.06.2020 r.), zatem teraz przed nią ostatni krok, aby je sfinalizować.

W kwietniu Play poinformował bowiem, że po uzyskaniu zgody UOKiK, podpisana zostanie „Przyrzeczona Umowa Sprzedaży i Nabycia Udziałów” Virgin Mobile Polska.

Co dalej z klientami Virgin Mobile?

Jako że z oferty Virgin Mobile korzysta aktualnie ~400 tysięcy użytkowników, będziemy mieli do czynienia ze znaczącym przejęciem. Wiele osób, które słyszało o zamiarach nabycia udziałów przez Play (formalnie P4), zastanawia się, co się z nimi stanie.

Podczas ostatniej konferencji, na której prezentowano najnowsze wyniki spółki P4, Jean Marc Harion, jej prezes, poinformował, że po formalnym przejęciu Virgin Mobile Polska, marka stanie się kolejną po Red Bull Mobile linią produktową. Według deklaracji, dla klientów nic się nie zmieni, co należy uznać za dobrą wiadomość, gdyż aktualna oferta Virgin Mobile jest bardzo atrakcyjna.

Jeszcze jednak nie wiadomo, kiedy MVNO zostanie formalnie wcielony do oferty Play, ale można się spodziewać, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Reklama