Outriders

Outriders ma nową datę premiery i rusza z darmową wersją demonstracyjną

Gdzie się człowiek nie obejrzy, tam kolejne przesunięcia dat premier w świecie gier wideo. Miałem szczerą nadzieję, że w 2021 roku opóźnienia premier gier będą już coraz rzadsze, ale na razie niestety musimy zmierzyć się z kolejnym — tym razem padło na Outriders. Jest jednak też dobra wiadomość.

Outriders z nową datą premiery

Zespół People Can Fly podjął ważną decyzję w sprawie swojej najnowszej gry — Outriders nie zadebiutuje jednak 2 lutego 2021 roku. Firma zdecydowała, że gra zostanie wypuszczona na rynek nieco później, bo 1 kwietnia 2021 roku. Powodem opóźnienia jest — standardowo — chęć większego dopracowania produkcji i zadbanie o to, żeby gracze dostali najlepszą możliwą wersję gry na premierę.

Dla przypomnienia, Outriders to najnowsza gra utalentowanego polskiego zespołu People Can Fly (twórcy takich gier jak m.in. Bulletstorm, Painkiller czy Gears of War: Judgment). Outriders to trzecioosobowa strzelanka science fiction z dużym naciskiem na kooperację. Gra posiada również bardzo rozbudowane elementy RPG, takie jak drzewko umiejętności czy system ekwipunku i jego modyfikacji.

Outriders ogółem zapowiada się bardzo dobrze, a People Can Fly zadbał o bardzo dobry marketing przed premierą swojej gry, organizując specjalne wydarzenia, na których pokazywano kolejne elementy tego tytułu. Jeden z takich wspomnianych filmów możecie podejrzeć TUTAJ.

Jest też dobra wiadomość!

People Can Fly nie ograniczyło się jednak tylko do złej wiadomości w swoim ostatnim ogłoszeniu. Zapowiedziano bowiem darmową wersję demonstracyjną gry, która pozwoli sprawdzić Outriders jeszcze przed premierą, zarówno w grze jednoosobowej, jak i kooperacji. W demo zagrać będziemy mogli już 25 lutego 2021 roku.

Pełna wersja Outriders zadebiutuje na rynku 1 kwietnia 2021 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. W późniejszym terminie, gra pojawi się również w Google Stadia.