fot. via Android Police

Microsoft Outlook zsynchronizuje się z Waszym kalendarzem na Androidzie

Microsoft Outlook jest bardzo popularnym klientem pocztowym na całym świecie. Najnowsza aktualizacja, dostępna do pobrania w Sklepie Google Play, przynosi ze sobą dwustronną synchronizację z organizerami takimi jak np. Kalendarz Google czy Kalendarz Samsung.

Reklama

Spotkania z kalendarza zobaczymy także w kliencie Outlook

Microsoft rozpoczął udostępnianie aktualizacji swojego klienta pocztowego, która wprowadza synchronizację między pocztą, a kalendarzem, który jest zainstalowany na naszym smartfonie z Androidem. Będzie ona dwustronna, dzięki czemu będziemy mogli zaplanować nasze spotkania zarówno z poziomu aplikacji kalendarza, jak i z interfejsu naszego klienta pocztowego.

Obsługiwane będą wszystkie kalendarze, jednak główny nacisk stawiany jest właśnie na Kalendarz Google oraz Kalendarz Samsung, ponieważ są to dwie najbardziej rozpowszechnione aplikacje do planowania spotkań czy zadań.

Outlook wzbogaci się o bardzo przydatną funkcję
Klient pocztowy od Microsoftu wzbogaci się o bardzo przydatną funkcję (fot. Tabletowo.pl)

Spójrzmy na notkę aktualizacji, która pojawiła się w Sklepie Play:

Chcesz synchronizować wydarzenia między Outlookiem a innymi kalendarzami na swoim urządzeniu z systemem Android? Klient dla systemu Android obsługuje teraz dwukierunkową synchronizację kalendarza dla kont Microsoft 365, Office 365 i Outlook.com. Wydarzenia utworzone w innych aplikacjach kalendarza (Samsung Calendar, Google Calendar, itp. ) można teraz przeglądać/edytować w mobilnym kliencie pocztowym i na odwrót.

Jak widać, sama informacja wskazuje głównie Kalendarz Samsung i Google, jednak nie powinno być problemów także z innymi, wbudowanymi kalendarzami. Jest to z pewnością bardzo duże ułatwienie dla wielu osób, ponieważ z poziomu jednej aplikacji, możemy sterować naszymi spotkaniami, dowolnie je przesuwać czy edytować.

Microsoft Outlook wzbogacił się o bardzo przydatną funkcję, więc na pewno znajdzie się wiele osób, chcących skorzystać z takowego rozwiązania. Użytkownicy zainteresowani najnowszą wersją klienta pocztowego mogą już wypatrywać aktualizacji w Sklepie Google Play. W niedługim czasie powinna być widoczna u wszystkich użytkowników.