Outlook dostaje nowe, usprawnione notatki

Od pewnego czasu dzień w dzień przekonuję się o tym, że Microsoft Outlook to obecnie jeden z lepszych klientów poczty, zarówno w wersji na Androida, jak i na komputery pracujące pod kontrolą Windowsa. Wiele wskazuje na to, że najnowsza aktualizacja może znacząco poszerzyć krąg entuzjastów aplikacji.

Nowa funkcja jest dedykowana dla webowej wersji klienta. Do tej pory można było tworzyć w aplikacji notatki, jednak wymagało to albo posiadania klienta poczty, albo wtyczek firm trzecich. Microsoft chyba zdał sobie wreszcie sprawę z tego, że konkurencja oferuje na tym polu nieco więcej i postanowił nadgonić stracony czas. I tak, od myśli do czynu, Outlook Web dostał aktualizację, która dodaje tę funkcję.

Fot za: GizChina

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że gigant z Redmond nie pochwalił się tym ficzerem od razu. Pierwsze poszlaki, które prowadzą do notatek w webowym Outlooku, biorą swój początek na Reddicie.

Co cieszy, Microsoft nie tylko dodał notatki, ale też zapewnił ich dynamiczną synchronizację dla środowiska Windows oraz Androida. To fajna sprawa, bowiem słynne „sticky notes”, czyli legendarne żółte karteczki, które kojarzy wielu użytkowników Okienek, swoje najlepsze czasy zdają się mieć za sobą.

Microsoft aktualizuje mobilnego Outlooka. Kilka zmian brzmi świetnie

Jeśli wciąż nie macie dostępu do nowego rozwiązania, nie wpadajcie w panikę. Podobno firma wdraża aktualizację stopniowo, rozpoczynając od niezbyt rozbudowanej grupy docelowej. Oczywiście, za jakiś czas wszyscy będą mogli korzystać z webowych notatek, jednak trzeba uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Tak czy inaczej, to kolejna dobra decyzja, jaką podejmuje firma. Cieszy, że w Microsofcie ktoś wreszcie na poważnie wziął się za aplikacje i ich uaktualnienia i wreszcie są one porządkowane i należycie uaktualniane.

źródło: GizChina