Kalendarz Google otrzymuje wyczekiwaną funkcję na Androida i iOS

Kalendarz Google dla wielu osób stanowi doskonałą alternatywę dla aplikacji domyślnie zainstalowanych przez producentów smartfonów, jednak dalej brakuje mu kilku funkcji, które możemy znaleźć w aplikacji na komputery czy laptopy. Teraz się to zmienia – pojawi się bardzo wyczekiwane udogodnienie.

Reklama

Kalendarz Google obsługuje dodawanie zadań

Kalendarze towarzyszą nam od zawsze. Wcześniej w wersji papierowej, teraz coraz częściej na smartfonie czy komputerze. Tym cyfrowym trochę brakuje do tradycyjnych, ponieważ możemy w nich zapisać co tylko chcemy. Większość z Was powie, że przecież w aplikacji kalendarza też, jednak musielibyśmy wszystko zapisywać pod jedną kategorią. Teraz się to zmienia – Kalendarz Google wprowadza obsługę i dodawanie zadań.

Oczywiście, taka opcja była dostępna już w desktopowej wersji aplikacji, jednak więcej użytkowników korzysta z niej na smartfonach z systemem Android lub iOS. I właśnie te osoby będą mogły korzystać z takiej funkcji na swoim urządzeniu mobilnym.

Kalendarz Google od teraz obsługuje zadania
W Kalendarzu Google możemy od teraz zaplanować zadanie (fot. Google)

W tym przypadku możemy ustawić datę, czas trwania oraz przypomnienie o wykonaniu danego zadania, a Kalendarz Google przypilnuje, abyśmy o nim nie zapomnieli i je wykonali. W interfejsie zadanie zostanie określone innym kolorem, abyśmy mogli bez problemu odróżnić je np. od zaplanowanych spotkań.

Dodatkowo, kalendarz z naszego smartfona będzie automatycznie synchronizował się z aplikacją zainstalowaną na naszym komputerze. Dzięki temu z każdego miejsca będziemy mogli zobaczyć, czy nie zapomnieliśmy o wykonaniu jakiegoś zadania. Przydatna funkcja, szczególnie dla uczniów, która pozwoli im kontrolować zadane projekty czy zadania domowe.

W celu dodania zadania do Kalendarza Google, należy wybrać przycisk „Utwórz” w prawym dolnym rogu i zaznaczyć na liście „Zadanie” z menu podręcznego. Wyświetli się okno dialogowe, pozwalające utworzyć zadanie z konkretnymi parametrami. Następnie powinno być ono widoczne na głównym ekranie Kalendarza.

Funkcja została już udostępniona i będzie stopniowo wprowadzana na kolejne urządzenia z systemem Android lub iOS.