Oto sposób, dzięki któremu można zmienić swój smartfon w BlackBerry Priv | Tabletowo.pl

Oto sposób, dzięki któremu można zmienić swój smartfon w BlackBerry Priv

Dołącz do dyskusji 0

BlackBerry Priv ze względu na swoją ekstremalnie wysoką cenę (3999 zł – sic!) dla większości użytkowników pozostanie w sferze marzeń. Jednak pojawił się właśnie sposób, aby swoje obecne urządzenie zamienić w androidowy flagowiec Kanadyjczyków, a przynajmniej w jego namiastkę.

Mnie osobiście od samego początku zafascynował BlackBerry Priv, pierwotnie jeszcze jako Venice. Gdy poznałem jego oficjalną cenę prawie spadłem z krzesła, ale na ziemi i tak wylądowała moja szczęka. Niestety nie mam co liczyć, że jego koszt w krótkim czasie spadnie do akceptowalnego poziomu, a podejrzewam, że w przyszłości może zatrzymać się na trzech tysiącach, no może maksymalnie na dwóch i pół. Dlatego trzeba szukać „alternatywnych” rozwiązań. I tu z pomocą przyszedł serwis źródłowy, który zdradził sposób, jak zerowym kosztem można przeistoczyć swój aktualny smartfon na okrojoną wersję BlackBerry Priv.

Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności, czyli pobrać i zainstalować odpowiednie aplikacje (linki do każdego programu dostępne są pod tym adresem):

  • wirtualną klawiaturę BlackBerry,
  • BlackBerry Services (ten krok jest wymagany, aby móc wgrać i uruchomić następne programy),
  • autorski Launcher (jest to prawie czysty Android z kilkoma dodatkami od Kanadyjczyków),
  • kalendarz BlackBerry, który jest jednym z flagowych rozwiązań producenta,
  • i oczywiście na koniec jeszcze tapeta (widoczna poniżej) – pamiętajcie, że jest ona przystosowana do rozdzielczości QHD, ale tak naprawdę nie przeszkadza to w tym, żeby zastosować ją na ekranach o mniejszej liczbie pikseli.
BlackBerry Priv tapeta

Jak wspomniałem wcześniej, wykonanie tych pięciu kroków nie zmieni Waszego smartfona w pełnoprawnego BlackBerry Priv. Myślę jednak, że – cytując stare dobre przysłowie – z braku laku i kit dobry, czy jak kto woli lepszy rydz niż nic i jeśli nie mamy w ręku czterech tysięcy, a chcielibyśmy zobaczyć, jak działa najnowszy smartfon Kanadyjczyków, to jest to (jak na razie najlepszy) sposób.

Jeśli chcecie poczekać na inne rozwiązanie, to warto wierzyć, że BlackBerry w przyszłości udostępni wszystkim użytkownikom Androida swoje aplikacje, które zamieścił jakiś czas temu w Sklepie Google Play.

Źródło: phoneArena, XDA-Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona