Ważne
Wiko VIEW

BlackBerry udostępniło kolejne autorskie aplikacje w Sklepie Play

BlackBerry zdecydowało się stworzyć pierwszy smartfon działający pod kontrolą sytemu operacyjnego Android, który nazwało Priv, co odnosi się do jego możliwości ochrony danych użytkowników. Jednak urządzenie może zaoferować jeszcze więcej, dzięki nowym aplikacjom, które znalazły się właśnie w Sklepie Play.

Kanadyjczycy przygotowali pełny wachlarz programów, które powinny znacznie ułatwić korzystanie z BlackBerry Priv. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż większość posiadaczy chętniej sięgnie po autorskie propozycje producenta, niż te od firm trzecich.

Wśród najnowszych aplikacji znajdują się:

Przyszli posiadacze Priv dostaną więc do dyspozycji mnóstwo narzędzi, które pomogą im zorganizować zasoby przechowywane w urządzeniu. Jest to dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że BlackBerry Priv skierowany jest przede wszystkim do osób, które będą go wykorzystywać do pracy. Korzystanie z autorskich rozwiązań producenta zapewni im bezpieczeństwo, na które tak bardzo Kanadyjczycy kładą nacisk.

Gorsza wiadomość jest natomiast taka, że póki co aplikacje nie są dostępne dla smartfonów innych producentów. Szkoda, ale być może w przyszłości i oni dostaną możliwość skorzystania z nich (może stanie się tak po premierze rynkowej BlackBerry Priv?). Ja osobiście najbardziej żałuję Launchera, który bardzo chętnie bym przetestował.

Źródło: Google Sklep Play

Komentarze

  • Ruta00

    Wielka szkoda że nie udostępnią klawiatury dla innych użytkowników. Chętnie bym ją zainstalował na moim scheisungu.

  • AdamoS!

    Jak udostępnią te aplikacje dla wszystkich androidów, to jaki sens będzie miało kupowanie Priva? Strzelą sobie w kolano. To są aplikacje BlackBerry, które mają działac tylko na BlackBerry i koniec. Mam nadzieję, że model spotka się z dużym zainteresowaniem, a aplikacje nie będą nigdy dostępne na nic innego jak BlackBerry Priv (lub inny smartfon BlackBerry na Androidzie, o ile powstanie).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona