Ostatni, niemal kompletny przeciek o Google Pixel na dzień przed premierą

Oficjalna premiera nowych smartfonów od Google jutro, a już dziś można przyjrzeć się niemal kompletnemu zestawowi informacji na ich temat. Wszystko dzięki brytyjskiemu sklepowi Carphone Warehouse, który nieco pośpieszył się z publikacją zdjęć, slajdów informacyjnych i tabelek ze specyfikacjami.

Materiały ukazują te same urządzenia, które widzieliśmy w poprzednich przeciekach – z charakterystycznym logiem w postaci literki „G” a także sygnaturą „Phone by Google”.

Strony, z którymi wystartował Carphone Warehouse potwierdzają wcześniejsze doniesienia o specyfikacji, dotyczące dwóch rozmiarów ekranów (5 cali w wypadku Pixela i 5,5 cali u Pixela XL) czy zastosowaniu w obu modelach tego samego procesora – Snapdragona 821. I tu, i tu znajdziemy kości pamięci RAM o tej samej wielkości – 4GB. Jedynymi różnicami wydają się być zastosowanie wyświetlaczy o innej rozdzielczości (1080 x 1920 w Pixelu i 1440 x 2560 w Pixelu XL) oraz baterie o pojemnościach odpowiednio 2770mAh i 3450mAh. Inteligentne ładowanie ma zapewnić 7h pracy po 15 minutowej sesji z ładowarką. Pojawią się wersje z 32GB i 128GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można powiększyć o kolejne gigabajty dzięki karcie SD.

google-pixel-2

Wygląd również nie jest zaskoczeniem dla tych, którzy przeglądali niedawno informacje o nadchodzących premierach Google’a, ze swoim znakiem rozpoznawczym na czele: tylnej klapce smartfonu podzielonej na dwie części – błyszczącą powierzchnią na górze  i matową resztą obudowy. Na dole znalazło się miejsce dla USB typu C, natomiast wycięcie w pokazanych na stronie etui, sugeruje obecność gniazda słuchawkowego na górnej krawędzi urządzenia. Oba Pixele mają działać na Androidzie Nougat 7.1.

google-pixel-assistant

Interesujące są slajdy dotyczące osobistego asystenta Google – najwyraźniej zostanie on mocniej zintegrowany z systemem, otrzymując oddzielną aplikację. Już podczas głosowego wprowadzania tekstu, nad nim powinny pojawiać się odpowiednie sugestie – przypomina to interfejs, który pokazywał Sundar Pichai podczas pierwszych pokazów Google Assistant na I/O. Jeśli chodzi o software, to ilustracje potwierdzają, że preinstalowanymi aplikacjami będą między innymi nowe komunikatory od Google – Allo i Duo. Mają być ściśle powiązane z asystentem Google (kto zainstalował sobie Allo, ten mógł przynajmniej częściowo zapoznać się z jego możliwościami).

 

Na jednej z grafik pojawia się info o tym, że Pixele zapewnią nieograniczoną ilość miejsca do przechowywania danych w chmurze, a dokładnie: zdjęć i filmów w pełnej rozdzielczości. Najwyraźniej Google chce zapewnić użytkownikom swoich nowych smarfonów pełny komfort dostępu do własnych grafik i nakręconych materiałów bez martwienia się o limity.

Mamy też szczegół dotyczący serii personalizowanych etui, na których będzie można umieścić dowolną grafikę, czy też mapkę swojej okolicy, wyciągniętą wprost z Google Maps. Pomysł powrócił jak bumerang, gdyż Live Case’y widzimy już nie pierwszy raz.

W obliczu takiego wycieku, trudno, żeby Google nas czymś jutro zaskoczyło – przynajmniej, jeśli chodzi o smartfony Pixel i Pixel XL. Jest szansa, że dowiemy się czegoś więcej na temat nowego Chromecasta czy systemie Andromeda, który ma zjednoczyć środowiska Chrome OS i Androida. Czekamy z niecierpliwością na jutrzejszy wieczór!

Na koniec jeszcze kolejne grafiki, przedstawiające Pixel i Pixel XL (te z kolei pochodzą ze strony kanadyjskiego operatora Telus):

źródło: 9to5google, Android Police przez GSMArena