Ważne

Google I/O 2016 – live blog

O 19:00 naszego czasu wystartuje jeden z najważniejszych eventów branży mobilnej – Google I/O 2016.

Konferencje I/O poświęcone są głównie deweloperom i oprogramowaniu aniżeli sprzętowi, dlatego spodziewamy się zobaczyć przede wszystkim informacje dotyczące Androida N i tematów mu bliskich. Najprawdopodobniej dowiemy się kiedy i dla jakich urządzeń w pierwszej kolejności wypuszczony zostanie Android N. I jaka ostatecznie będzie jego nazwa kodowa… jaką obstawiacie?

Na miejscu w polskim oddziale Google jest Kasia z Łukaszem, Kacprem i Damianem, a ja będę spamował z kanapy w domowym zaciszu – wraz z Karolem. Zapraszamy!

18 maja 2016 16:25
ENDED
Latest update 7 miesięcy ago
21:01

Sundar Pichai się pożegnał, zatem to koniec na dziś :)

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:59

Google na koniec wspomniało o wykorzystaniu uczących się maszyn w medycynie.

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:58

No i zeszły prawie 2 godziny, trochę długo, konferencje Apple zazwyczaj zamykają się w kilkudziesięciu minutach

Zdjęcie profilowe Patryk Dampc Patryk Dampc
20:55

Google otwiera dla wszystkich projekt uczenia się maszynowego :) Ciekawe dlaczego, czyżby już gdzieś w swoich piwnicach wyhodowali własną Sztuczną Inteligencję? :)

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:52

I jeszcze jedno - Instant Apps będą działać nawet na Androidzie Jelly Bean :D A to ci dopiero. Fajna sprawa - zamiast instalować setki aplikacji, korzystasz tylko z tych, których rzeczywiście potrzebujesz w danej chwili :)

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:50

Uuu, nowe przyszło.
Teraz można będzie otwierać aplikacje bez instalowania ich.
Dzięki Instant Apps, sklep Google Play ściąga tylko tyle kodu, by uruchomić ten kawałek aplikacji, który będzie pokazywany na ekranie. Zamiast dwóch minut, otworzenie aplikacji zajmuje "dwa tapnięcia". :)

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:45

Android Instant Apps - Aplikacje uruchamiane natychmiast, bez instalacji

Zdjęcie profilowe Patryk Dampc Patryk Dampc
20:44

Google Firebase jest rozbudowaną aplikacją, która pozwoli na monitorowanie twojej aplikacji, przyglądanie się jej wzrostowi, reagowanie na jej niedoskonałości, testowanie. 
W jednym miejscu zintegrowane są świetne rozwiązania dla deweloperów. Koniec z używaniem milionów aplikacji. A ta jest za darmo :)
Dostępna JUŻ na Androida, i iOS.

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:36

Nowe Android Studio dla deweloperów - będzie jeszcze prostsze, i pozwoli na budowanie aplikacji jeszcze szybciej. Znacznie szybciej, podobno :)

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
20:33

Kilka ułatwień dla osób zaangażowanych w tworzenie stron internetowych ze strony mobilnego Chrome'a :) Na przykład takie aplikacje progresywne, które potrafią działać nawet offline.

Zdjęcie profilowe Karol Kunat Karol Kunat
Wczytaj kolejne

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

  • Foorio

    bedzie nutella

  • Lombardo

    No i kupa. Okazalo sie ze wszystkie tegoroczne modele sa juz przestarzale, bo nie obsluza Daydream…

  • GSoil

    Wreszcie coś FAKTYCZNIE nowego (oprócz tych funkcji typu: zamknij wszystko”). W porównaniu do poprzedniego roku, to teraz są bardzo interesujące nowości od Google. Dzięki za super live blog.

Tabletowo.pl
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona